Чи гуглили ви колись місця неподалік? Наприклад, “суші”, “сервіс айфонів” чи “піца”? Якщо ваш бізнес має фізичну адресу як основну, варто враховувати особливості Local SEO (local – локальний, місцевий, орієнтований на розташування) для залучення нових клієнтів.

Local SEO допомагає вам залучити клієнтів багатьма засобами: за допомогою ключового слова з місцевістю, яке вони використовують у пошуку; за даними геолокації, увімкненої на пристрої, з якого гуглять, тощо.

Локальна видача Google містить наступну інформацію: NAP (ім’я, адреса, телефон – “name”, “adress”, “phone number”), карти Google, відгуки Google, години роботи, адресу веб-сайту та маршрути. Цей локальний формат видачі є дуже корисним для можливостей розвитку бізнесу.

Як зробити якісне Local SEO для вашого сайту

За даними Moz.com, головні фактори ранжування локальної видачі наступні:

фактори ранжування moz

Згідно з Moz, такі сигнали на сторінці, як NAP (назва, адреса, номер телефону), оптимізовані мета-теги та тайтли, а також авторитетність домену є найбільш важливими і впливовими факторами ранжування (20,3%) для локального SEO.

Ось декілька найдієвіших порад для локального SEO:

Порада 1. Підтвердьте дані своєї фірми у Google My Business

Google My Business наближує ваш бізнес до клієнтів. Зайдіть у Google My Business і створіть сторінку своєї компанії, якщо досі не зробили цього. Google надішле листа із кодом підтвердження на вказану вами адресу.

Процес підтвердження зазвичай триває 1-2 тижні.

Коли акаунт підтверджено, переконайтесь, що ваш NAP (назва, адреса і телефон) правильний і актуальний, оберіть правильні категорії для свого бізнесу і додайте унікальний та привабливий опис. Завантажте декілька якісних світлин, зазначте години роботи, що найважливіше, попросіть своїх клієнтів залишити відгуки про ваш бізнес.

Google відобразить інформацію про вашу фірму у правому блоці видачі, як тут:

локальна видача google

Порада 2. Розміщуйте послідовну контактну інформацію в усіх онлайн-профілях

Переконайтесь, що ім’я компанії, адреса та номер телефону співпадають всюди на вашому веб-сайті та на інших сторінках, як-от Google my Business або Facebook.

Порада 3. Вбудуйте карту Google на свій веб-сайт

Її можна розмістити на сторінці контактів або у нижній частині сайту. Карта має не лише вказувати адресу вашої фірми, а й актуальну локальну адресу у Google Plus.

Порада 4. Додайте гео-теги, щоб надати інформацію про місцезнаходження пошуковим системам

Додайте гео-теги, якщо ви власник місцевого бізнесу. Такі теги можна згенерувати за допомоги багатьох онлайн-сервісів і розмістити на кожній зі сторінок веб-сайту. Вони дозволяють пошуковим системам зрозуміти, де ви знаходитесь і покращити результати локальної видачі для вашого бізнесу.

<meta name=”geo.position” content=”latitude; longitude”>
<meta name=”geo.placename” content=”Place Name”>

<meta name=”geo.region” content=”Country Subdivision Code”>

Порада 5. Застосовуйте розширені описи сторінок, що дають додаткову інформацію про ваш бізнес

Розширені описи сторінок – або річ-сніпети – допомагають пошуковій системі краще зрозуміти специфіку і тематику вашого бізнесу. Типи розширених описів можна подивитись і розробити на schema.org.

Local Business snippet:

local business snippet

Порада 6. Оптимізуйте мета-теги та контент сторінки відповідно до локальних ключових слів

Title і description: має включати ваше місто і область/країну. Це може пришвидшити ранжування та видачу вашої компанії у локальних результатах пошуку.

Heading tag: додайте місто у заголовок h1.

Текст на сторінці: також важливим фактором, який чомусь часто не враховують, є згадка про розташування вашої компанії у тексті, що міститься на сторінці. Переконайтесь, що на вашому сайті відображено локацію в усіх місцях, де це має значення.

Назва: назва (лого) вашого сайту має бути оптимізованою із використанням локальних ключових слів.

Теги Alt у зображень: текст alt також може включати інформацію про ваше місто.

Порада 7. Створіть окрему веб-сторінку для кожної локації

Якщо ваш бізнес має декілька розташувань (це мережа магазинів, сервісних центрів тощо), завжди має сенс створити сторінки для кожного з розташувань та розмістити на них якісний контент.

Важливо, щоб контент для кожної локації був унікальним. Ось декілька ідей для вашого контенту:

  • Додайте відгуки від клієнтів на кожну з локальних сторінок
  • Відокремте специфіку діяльності для кожної з локацій. Запропонуйте акції, дати та терміни, актуальні для клієнтів кожного з розташувань
  • Беріть участь у локальних та спонсорських івентах з вашої тематики і розміщуйте статті про заходи на своєму сайті
  • Опитуйте експертів у своїй компанії та за її межами, щоб отримати локально актуальний контент
  • Побудуйте місцево-орієнтований блог для кожної з локацій, щоб підтримувати актуальність вашого контенту. Згадуйте розташування (місто, місцевість тощо) у тегах alt зображень та відео

Порада 8. Додайте свій сайт до локальних каталогів, аби будувати цитування

Цитування – це онлайн-посилання на адресу вашого сайту і NAP. Цитування у місцевих каталогах сайтів вартісні, навіть якщо не мають прямого посилання на ваш сайт, адже вони посилаються на ваш NAP. 

Для бізнесу з багатьма філіалами або представництвами корисним буде приділити час і додати кожен з філіалів у місцеві каталоги і локальні довідники сайтів, послуг та магазинів. Також ви можете дослідити досягнення ваших конкурентів у заповненні каталогів. 🙂

Порада 9. Попросіть клієнтів написати відгуки (багато відгуків!)

Відгуки клієнтів, а особливо з достовірних джерел, мають велику вагу для ранжування та видачі. Такими авторитетними джерелами є Facebook, Google My Business. Радимо не розміщувати одразу забагато відгуків – Google може вважати таку активність підозрілою.

Порада 10. Додайте адреси до соціальних профілів

Facebook, Twitter, Вконтакте, Instagram – ваші майданчики для просування та спілкування з клієнтами. Вказуйте у контактній інформації свою адресу і телефон. Активні соціальні сигнали – важливий фактор ранжування для локального бізнесу, не втрачайте цієї можливості.

Люди щодня шукають вчителів, інтернет-магазини, інструкторів з фітнесу та експрес-доставку їжі для домашніх тварин. Розвивайте свій місцевий бізнес та ставайте ближчими до клієнтів, використовуючи Local SEO.

Tags :