• Маркетинговий аудит сайту

Маркетинговий аудит сайту у Львові

Маркетинговий аудит сайту - невід'ємна складова комплексу заходів щодо пошукової оптимізації. З його допомогою можна визначити слабкі місця в роботі веб-ресурсу (структура, наповнення і т.д.), наявність яких помітно знижує очікуваний прибуток від реалізації товарів і послуг через Інтернет. Такий аудит дозволяє не тільки визначити цільовий сегмент Інтернет-аудиторії, а також виявити ступінь впізнаваності продукту в російськомовному сегменті Мережі, але і здійснити вичерпний аналіз його конкурентоспроможності.

Маркетинговий аудит сайтів важливий як для новачків, так і для корифеїв інтернет-бізнесу. Завдяки йому, по-перше, можна вивести на вже існуючий віртуальний ринок новий бренд, істотно розширивши при цьому поле своєї комерційної діяльності за допомогою унікальних можливостей юанету. По-друге, маркетинговий аудит надасть відмінний шанс ще більше посилити позиції продукту, що просувається в мережі.

Крім того, маркетинговий аудит незамінний як при короткостроковому, так і при довгостроковому плануванні рекламного розвитку та просуванні сайту (продукту, що просувається з його допомогою) в мережі. Зрештою, тільки цей вид аудиту може дати об'єктивну оцінку маркетинговому оточенню тієї чи іншої продукції, реалізованої через Інтернет. До складу комплексного маркетингового аудиту входить ряд взаємопов'язаних аналітичних прийомів вивчення веб-ресурсу та його оточення.

Аналіз сегмента ринку

На наш погляд, це один із ключових елементів у структурі маркетингового аудиту сайту у Львові або регіонах України. Він дозволяє ретельно вивчити сегмент ринку, в якому представлена компанія (фірма, організація тощо) та її сайт. На даному етапі можна не тільки визначити приблизний обсяг потрібного ринку, а й спрогнозувати потенційні масштаби його зростання / падіння в осяжному майбутньому. Це, в свою чергу, дасть можливість компанії оптимізувати свої витрати і доходи протягом декількох наступних років.

Аудит конкурентного середовища

Вже з назви видно, що цей аналіз покликаний виявити головних конкурентів, представлених в тому самому сегменті ринку. Не просто виявити, але і дізнатися про специфіку, явні слабкості та очевидні переваги їхньої роботи. Крім усього іншого, аудит конкурентного середовища передбачає і детальний аналіз декількох сайтів компаній-конкурентів. Це робиться з метою визначення їх юзабіліті, цільової аудиторії, а також зразкового рівня відвідуваності. Закономірний результат такого аналізу - багаторазовий ріст ефективності власної комерційної діяльності, а в перспективі і перемога над конкурентами!

Аналіз цільової аудиторії

Завдяки цьому аналізу можна отримати статистичні відомості про цільову аудиторію в Інтернеті, а також здійснити її подальшу сегментацію з урахуванням певних критеріїв (переваги, рівень доходу, стать, вік і т.д.). Цей елемент маркетингового аудиту сайту дозволяє вивчити думку аудиторії про продукт, пропонований клієнтом, а також з граничною точністю визначити фактори, які впливають на кінцеве рішення про покупку. Із урахуванням усього цього стає можливим прогнозувати майбутнє зростання або падіння цільової аудиторії сайту, що просувається.

Аудит зарубіжного сегменту мережі

На цьому етапі маркетингового аудиту сайту проводиться аналіз основних напрямків розвитку цільового ринку за кордоном. Такого роду аудит допоможе розібратися, як діють аналогічні розкручувані сайтом проекти, яка специфіка їх пошукової оптимізації в Інтернеті.

Оскільки юанет часто відстає від закордонного Інтернету, вивчивши досвід іноземних колег, можна набагато точніше спрогнозувати основні вектори майбутнього розвитку цільового сегмента в Україні

Не дивлячись на це, пильне вивчення іноземного досвіду іноді несе в собі безцінну практичну складову, оскільки в ході розкрутки сайту можна скористатися кращими прийомами зарубіжної пошукової оптимізації веб-ресурсів даного типу.

Тільки на основі комплексного маркетингового аудиту сайту, після проведення всіх перерахованих вище заходів, можна давати дієві рекомендації щодо ефективного просування сайту (див. Продукту, бренду і т.п.) в Інтернеті.

Виконання таких рекомендацій щодо оптимізації роботи веб-ресурсу дозволить компанії істотно покращити свої фінансові показники!