КОРОНАМАРКЕТИНГ : ВИЖИВУТЬ ТІ, ХТО ШВИДКО РЕАГУЄ І ПІДЛАШТОВУЄТЬСЯ

Ситуативний контент – відома форма, коли бренд адаптується під зміни чи ситуацію, що відбувається кругом у світі. Це дає відчуття, що компанія реагує на навколишні події,  і дає своєму потенційного покупцю посил – “Ми з тобою, ми знаємо що робити”.

Ситуативний контент – відома форма, коли бренд адаптується під зміни чи ситуацію, що відбувається кругом у світі. Це дає відчуття, що компанія реагує на навколишні події,  і дає своєму потенційного покупцю посил – “Ми з тобою, ми знаємо що робити”.

 Останні 2 місяці у всіх одна тема для розмови – пандемія COVID-19. Час, в який ми живемо, потім  буде описаний у багатьох книжках, по ньому буде знято фільми-апокаліпсиси, і про покоління в масках буде багато історій.

   Зараз – багато світових брендів швидко зреагували і змінили елементи своїх логотипів, і заклики з хештегами  #залишайсявдома

Відомі світові платформи – відкрили доступи до безкоштовних переглядів їхніх ресурсів та файлів:

Є і бренди, які, самі того не очікуючи, отримали забагато зайвої до себе уваги:

Звісно, бренди можуть по-різному реагувати на ситуацію з коронавірусом. Але також потрібно враховувати потреби споживачів. Потрібно поставити питання: Як нам адаптуватись під нову ситуацію в світі? Як втриматись на ринку і бути цінним та потрібним нашому потенційному клієнту?

За даними досліджень настроїв користувачів центром Kantar, можна розділити реакцію та підходи світових брендів і подачі себе у карантинному світі маркетингу:

1. ХАЙП ТА СПЕКУЛЯЦІЯ:

  • це спроби деяких кампаній наживатись на ситуації. Розуміючи, що на їхній товар зараз підвищений попит (в Україні – маски, антисептики, засоби особистої гігієни, деякі медичні послуги), вони необґрунтовано піднімають відчутно на них націнку. З точки зору маркетингу – це не дасть довготривалого ефекту. Карантин рано чи пізно закінчиться, а довіра до бренду уже буде втрачена.

2. СОЦІАЛЬНА ТА ПСЕВДОСОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:

  • ми бачимо реальні приклади, як зараз багато компаній акумулюватись на допомогу медикам, державі, медзакладам, та людям, які зараз потребують підтримки. Заводи виробництва авто перелаштовуються на виробництво ШВЛ, фірми кур’єрських перевезень виділяють кошти на боротьбу з вірусом, служби таксі – створюють напрям комфортної їзди медиків на роботу та доставки їм засобів харчування. Великий бізнес допомагає малому втриматись на плаву і втримати працівників.
  • але, є і бренди які знімають дороговартісну рекламу про те, як вони допомагають медикам, замість того щоб ці потрачені кошти передати на закупку необхідних ліків.
  • брендам, які зараз хочуть вести соціальну комунікацію, потрібно розуміти, що добрі справи потрібно робити щиро і віддано, а не намагатись копіювати поведінку закордонних трендів

3. АДАПТАЦІЯ:

  • експерти вважають, що для компаній, які зараз зможуть швидко підлаштуватись під зміни, відчути потребу і актуальність для свого клієнта, відкриються багато нових дверей та перспектив.  Українські компанії та бренди згідно до нової ситуації і зараз втримують свою аудиторію та завойовують нові ринки
  • ресторани перейшли на безконтактну доставку та організацію Званих вечорів онлайн

  • бари організовують онлайн вечірки по Zoom, із доставкою коктейлів додому:

  • відомі дизайнери одягу перекваліфікувались, і тепер шиють лікарські костюми та захисні маски:

 Який би варіант не вибрала компанія – думати про завтра. Абстрагуватись від того, що обов’язково скоро закінчиться, і концентруватись на тому, що буде опісля.

А поки – залишайтесь вдома, бережіть себе й близьких, та мийте руки.

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом