Запуск реклами Google Ads для бізнесу у якого немає сайту

Реклама служби доставки квітів із веденням трафіку на Instagram сторінку

Клієнт: маленький локальний магазин доставки квітів. Затишний сімейний бізнес, створений у час війни, і який намагається розвинутись та отримати нових клієнтів. Магазин відкрили у зданій новобудові міста. Сегмент аудиторії покупців - середній та вищий клас.

Тематика: служба доставки квітів

Завдання від клієнта: налаштувати та запустити контекстну рекламу для магазину, з урахуванням, що сайту поки немає, він у розробці, а приведення клієнтів важливе якомога швидше. Клієнт звернувся із проханням запуску реклами Google Ads із веденням реклами на інстаграм-сторінку магазину у соцмережах.

Проблематика: зазвичай для запуску контекстної реклами важливо використовувати сайт клієнта, лендінг-сторінку або сторінку бізнес-профілю на гугл мапс. 

У випадку спроби переведення трафіку із реклами на інстаграм посилання, то матимемо одразу декілька спірних моментів:

 • труднощі із можливість відслідковування подальших дій клієнтів при переході із рекламного оголошення на сайт;

 • не можливість за допомогою Google Analytics відслідкувати та виміряти цінність залучення клієнта;

 • ймовірний частковий злив трафіку та коштів, оскільки не усі користувачі, які у гугл пошуку шукають інформацію мають сторінку у інстаграмі.Тому, при натисканні такого рекламного оголошення їх буде переводити на головну сторінку із проханням залогінитись або створити новий акаунт.

Цілі: вирішуємо спробувати експериментально створити просту посадкову сторінку для магазину, яка буде якісною для гугл реклами і дозволяє відслідковувати дії на ній.

Період роботи над проектом:

вересень 2022 і досі 

  Квіти можна і потрібно дарувати не тільки на свята, а й без приводу. А квіти з доставкою - це зручно, швидко і надійно. У нашому інтернет-магазині можна замовити додому або в офіс приголомшливі букети, які не можуть не вразити. Ми доставимо їх по Львову в будь-яку зручну точку. При бажанні букет доповнюється листівкою, текст якої вибирає клієнт.

  

Квіти можна і потрібно дарувати не тільки на свята, а й без приводу. А квіти з доставкою - це зручно, швидко і надійно. У нашому інтернет-магазині можна замовити додому або в офіс приголомшливі букети, які не можуть не вразити. Ми доставимо їх по Львову в будь-яку зручну точку. При бажанні букет доповнюється листівкою, текст якої вибирає клієнт.

Опис реалізації кейсу та пошук оптимального рішення

 1. Реклама у гугл пошуку із веденням трафіку у Instagram

Попередньо клієнт пробував самостійно таким чином запустити рекламу. У  кабінеті Google Ads він створив Smart search campaign. За 2 тижні такої роботи була витрачена попередньо запланована сума коштів, проте очікуваного результату по зверненнях та нових клієнтах не отримали.

 1. Taplink

Після спільного брейн-шторму команди, обговорення різних варіантів та шляхів запуску реклами вирішуємо експериментально створити для клієнта сторінку у сервісі Taplink.

Taplink - це один з найпопулярніших сервісів створення мульти посилань, він дозволяє вмістити всі необхідні посилання в одній. Його часто називають міні-лендингом, мікросайтом чи сайтом-візиткою. З його допомогою можна спроектувати маленький веб-сайт, дизайн якого адаптований під мобільні пристрої.

Головна перевага цього сервісу в тому, що для роботи з ним не потрібно бути розробником або дизайнером. Достатньо зареєструватися в сервісі та вибрати потрібні розділи та елементи для вашого сайту.

Створюємо разом у погодженні із клієнтом попередню версію такої сторінки:

Встановлюємо Google Analytics та налаштовуємо відслідковування конверсій по натисканні кнопок - Перехід в Інстаграм та Зателефонувати.

 1. Пошукова реклама

Збираємо ключові слова по тематиці “доставки квітів”. Розділяємо отриману семантику по окремих групах оголошень. Налаштовуємо пошукову рекламну кампанію з показом  на район міста де знаходиться магазин, і з підвищенням ставок у радіусі навколо місцезнаходження магазину. Маркетингова ціль на рівні кампанії - Потенційні клієнти. Стратегія призначення ставок - Максимум кліків.

Оскільки сторінка taplink адаптована лише на мобільну версію, тому попередньо налаштовуємо рекламу для показу лише на мобільних пристроях, і вимикаємо показ на комп'ютерах та планшетах.

Результати перших 30 днів роботи реклами:


Середня вартість ціни за конверсію становила - 64, 66 грн, що по вартості дорівнює орієнтовно ціні 1,5 голландських червоних троянд, хоча насправді клієнт продає великими букетами та корзинами.

 

 1. Медійна реклама

Для підвищення впізнаваності, брендингу та зацікавленості магазином вирішуємо запустити медійно-банерну рекламу.

Розділяємо групи оголошень за 4 типами аудиторій:

  1. за зацікавленнями ( подарунки до свят, дні народження, любителі сюрпризів);
  2. за ключовими словами (націлення на людей, які попередньо шукали у гугл пошуку запити на тематику - доставка квітів)
  3. за конкурентами ( націлення на людей та подібних до них, які відвідували сайти-конкурентів)
  4. сайти-знайомств  (націлення на людей, які відвідують сайт та додатки знайомств)

Приклад адаптивних медійних оголошень:

Дані по рекламі після 30 днів активного показу оголошень:

 • спостерігали динамічне активне зростання вхідного трафіку та конверсій:Здійснили сумарно 946 849 показів медійних оголошень, отримали прямих 16 946 переходів на сайт, середня ціна за клік 0,22 грн, отримали сумарно 267 конверсій, по

ціні за конверсію - 13, 68 грн

Якщо оцінити шкалу конверсій - то власне найбільше було дій які передусів були важливі для клієнта - Перехід на інстаграм та Телефонний дзвінок.

  З 2-ого місяця роботи над проєктом почали масштабувати діючі кампанії, розширювати списки ключових слів та аудиторії націлення.

   На даний момент запустили ще 2 експериментальні типи рекламних кампаній і відслідковуємо їх ефективність.Висновки та рекомендації

У контекстній рекламі класично прийнято працювати із сайтами, лендингами, інтернет-каталогами. І , зазвичай, коли звертались клієнтами із відсутнім сайтом, то ми зазвичай їм радили спробувати запустити таргетовану рекламу у соцмережах. Проте, у випадку із магазином по доставці квітів ми вирішили спробувати  знайти альтернативний варіант та проекспериментувати. Звісно завжди важливо також враховувати нішу, специфіку товару та послуги, сезонність та нішевість продукту.

На даний момент, можемо сміло заявити, що для сегменту локального магазину доставки квітів контекстна реклама виявилось доволі ефективною та дієвою навіть при відсутності сайту.Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом