Навіщо IT-проєкту реклама у YouTube?

https://icyeast.org/a-landing-google-adsЯким IT-продуктам вигідно рекламуватись на YouTube?  А яким не варто витрачати на цей час, бюджети та нерви? Компанія Panem працює з IT компаніями різних напрямків: від розробників ігор та мобільних додатків до онлайн-платформ.

Одна з ключових тенденцій ринку реклами останніми роками — безперервне зростання бюджетів на маркетинг. IT-компанії, так само, як і будь-які інші, ставлять собі певні цілі при запуску реклами. Це може бути анонсування запуску продукту для широкої аудиторії, збільшення охоплення аудиторії, тестування нової цільової аудиторії, досягнення PR або бренд-цілей.

Щоправда, для IT-проектів важливо враховувати кілька важливих моментів про YouTube. Наприклад, те, що основна аудиторія сервісу зараз – це глядачі mobile, тобто люди, які споживають відеоконтент із програми YouTube на своїх смартфонах.

А ось знайти знайти хороші канали охоплення, в яких переважав би Desktop-сегмент переглядів, — дуже складно.

Яким IT-проектам вигідно рекламуватись на YouTube?


Насамперед, це проекти у сфері GameDev.

Розробники ігор мають широкий спектр маркетингових можливостей на таких майданчиках як YouTube: робота з блогерами, стрімерами, оглядачами та іншими виробниками контенту.

Компанії, які пропонують SAAS платформи для захисту даних великих корпорацій на компаній. На своїх Youtube-каналах можна рекламувати відео з перевагами користування таким типом платформ, порівняльними показниками чи умовами користування.

Компанія, що розробляє програмне забезпечення для обслуговування клієнтів, що пропонує продукти підтримки та продажу, розроблені для покращення відносин із клієнтами

Рекрутингові компанії, які займаються пошуком та набором персоналу. Ютуб-реклама дозволить націлюватись на зацікавлені аудиторії тих хто шукають роботу у сегментах ІТ певного напрямку спрямування

Аутсорсингові компанії, які надають послуги підбору та формування команди девелоперів,  дизайнерів чи розробників. Ютуб сегмент дозволить націлитись на аудиторію по зацікавленнях та підписників тематичних форумів та каналів.

Платформи для міграції даних, які допомагають перенесенню даних між різноманітними хмарними платформами. Ютуб реклама націлюється на показ переваг міграції, умовах користуванні ті зручності.

Яким IT-проектам не потрібно йти на YouTube?

Один із таких сегментів, як не парадоксально, — це фітнес- та ЗОЖ-додатки.

Також не завжди має сенс реклама на YouTube тих IT-проектів, які представлені локально в одному конкретному регіоні.

Компанії вузькоспеціалізовані на розробці та розвитку медичної сфери, специфічні та вузько-бізнесові напрямки. Медичний сегмент у відеорекламі буде обмежений для показу, вузько спеціалізовані сегменти не дадуть достатньо високого охоплення для запуску.

Таким компаніям потрібно дуже ретельно виділяти свою ЦА, а для YouTube таке "звуження" не характерне.

Якщо IT-проект має невелику суму коштів на запуск рекламної кампанії, то краще цю суму витратити на перфоманс-маркетинг, закупівлю реклами у Google, Facebook, Linkendin та в інших додатках, але не на маркетинг у YouTube.

Тому що за такого бюджету не можна розраховувати на WOW-ефект.

І важливо враховувати, що, як правило, B2B продукти набагато менш ефективно просувають себе через YouTube, ніж B2C.

При просуванні B2B-продуктів потрібно бути особливо уважним до вибору аудиторії та працювати швидше з дуже нішевими каналами.

Які переваги для використання Відеореклами для ІТ-компаній?

Тут можна перелічити наступні моменти:

1. Брендинг - підвищення впізнаваності бренду, підвищення лояльності та довіри;

2. Кількість підписників - збільшуючи число підписників на каналі, збільшуємо охоплення, і у перспективі можемо дійти до 1000 людей на каналі та підключити монетизацію.

3. Відеореклама націлена на аудиторії по зацікавленнях - націлення реклами на людей, які попередньо в гуглі чи на ютуб-пошуку шукали щось пов'язане із нашим послугами чи продуктами (SAAS-платформи, dedicated development team);

4. Аудиторії відвідувачів подібних каналів - зібрати список каналів за подібною тематикою і націлити рекламу на аудиторії на них підписані:

5. Ремаркетингові аудиторії відвідувачів сайту - реклама на повторне залучення користувачів, які уже були раніше на вашому сайті, відповідно уже лояльні до вас, і можуть бути зацікавлені на підписку на ваш канал;

6. Ремаркетигові аудиторії відвідувачів вашого каналу Youtube - власне підвищення лояльності та збільшення охоплення по переглядах.

7. Look-a-like audience -  на основі створених ремаркетингових списків каналу автоматично буде сформовано та підібрано списки аудиторій подібних на ваші, але які поки що із Вами ще не взаємодіяли. І це як нове потенційне зацікавлене джерело приведення клієнтів.

8. Аудиторії каналів конкурентів - один із дуже цікавих і потенційно ефективних напрямків - зібрати аудиторію підписників та відвідувачів Youtube каналів ваших основних та стратегічних конкурентів. Така аудиторія уже точно знатиме суть вашого продукту чи послуги, і може бути лояльною для розгляду додаткових варіантів чи пропозицій.

Що важливо врахувати IT-проекту, перш ніж рекламуватися на YouTube?

Перше та найважливіше – зрозуміти, а чи потрібно дійсно йти на даний момент на YouTube

Які цілі компанія ставить собі і чого чекає від розміщення реклами на YouTube? Якщо це просто бренд-історії, то підхід, механіка буде одною. Якщо це перфоманс-історія, тоді треба зрозуміти, які KPI перед собою компанія ставить, які цільові дії планує відслідковувати та які бюджети на це все виділяти.

   Другий момент – це визначення підходу.

IT-компанія хоче спробувати протестувати нову аудиторію для себе, отримати фідбек? Важливо розрізняти бренд-підхід та перформанс підхід.

Третє - підготувати продаюче та цікаве відео, у якому зацікавлення буде уже на перших 5-10 секундах (до можливості пропуску по рекламі). Після запуску - слідкувати за показниками Глибини перегляду відео. Якщо низькі - відео не цікаве, варто спробувати замінити його на інше.

Підсумок: Youtube - одна з найбільших платформ пошуку та збереження інформації. Щодня його відвідують близько 53-54 млн людей з усього світу. І напрямку сфери ІТ варто розглядати його як один з цінних та цільових напрямків брендингу, повідомлення про себе, та залучення нових аудиторій.

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом