Кейс імпортера морепродуктів з Аляски Easy Fish: Як зробити YouTube Ads основним джерелом отримання лідів

До нас звернувся клієнт, бренд якого постачає в Україну морепродукти, філе та ікру риби.

Специфіка: Великий асортимент замороженої риби, рибної ікри та стейків лосося. Товар може бути присутнім як на полицях маленьких локальних магазинчиків, так і на вітринах мережевих гіпермаркетів.

Завдання: Збільшити впізнаваність компанії, підвищити впізнаваність бренду та сприяти лояльності потенційних покупців при виборі в момент покупки між асортиментом з іншими торговими марками.

Труднощі: сам сайт не побудований під продажі, а є власне інформаційним та ознайомчим. Немає можливості прив’язати оцінку ефективності до здійснених на сайті замовлень чи проведених трансакцій.

 • Аналіз ринку та предмет попиту у рибних продуктах та пошуку рибних рецептів для приготування.

 • Пошукова реклама. Першочергово вирішили запустити пошукову рекламу. 

 • Ціль на рівні кампанії: охоплення та зацікавлення. Націлення - вся територія України;
 • Підібрали зацікавлені аудиторії та аудиторії по інтересах:

 • Оскільки сайт не продажного формату, основні конвесії націлили на глибину прокрутки сторінок, переходи на соцмережі та на Youtube канал;
 • Ключову семантику вирішили формувати навколо пошуку рецептів, дієтичного та здорового харчування. Сегментували на групи оголошень по спорідненості, сформували у кожній групі 3 текстових оголошення із використанням динамічної вставки та 2 адаптивних оголошення.

 • запустили рекламу на стратегії Максимум кліків, з обмеженням по ціні та +20% ставками для показів на мобільних пристроях.

Попередні результати після місяця роботи реклами:

 • вдалось отримати 460 конверсій по вартості 9,16 грн при порівняно невисоких денних бюджетах.

2-ий місяць роботи реклами:

 • проаналізували пошукову рекламу, вимкнули неефективні групи оголошень, внесли оновлені месенджі в текстові оголошення, які мали найнижчі показники по CTR.
 • перейшли до запуску креативів та візуальної реклами:

 • Медійна реклама

 • аудиторії по зацікавленнях, спецаудиторії по ключовиках, перехрещені аудиторії по ключах та сайтах конкурентах.
 • великий акцент на фото приготовлених страв, апетитність та заклики до дій.
 • адаптивні медійні банери із використання 9 різних наборів зображень, заголовків та описів.

 • попри наші очікування на спрацювання ефекту картинки - показники конверсійності значно нижчі, аніж у пошуковій рекламі
 • спробували перевірити ще 1 площадку- Youtube:

 

 1. Discovery реклама:

Підбирали 3 типи аудиторій:

 • аудиторії за інтересами та зацікавленостями;
 • аудиторії, які шукають дієтичні рецепти;
 • аудиторії під сайти конкурентів.

Ціль на рівні кампанії - Потенційні клієнти. Стратегія призначення ставок - Максимум конверсій.

За перший тиждень роботи вийшли на показники, отримані у медійній рекламі протягом місяця, і зробили припущення що сегмент ютубу найкраще підходить для націлення для необхідної нам аудиторії:

Саме в цей момент нам від клієнта поступило нове супер важливе завдання - Потрібно зайнятись розкруткою Youtube каналу бренду.

 

Отже, тепер ми приступили до найцікавішого:

Завдання: Щотижня на каналі виходить нове відео з рецептом. У відео знімаються амбасадори бренду, відомі ресторатори, переможці шоу Мастер Шеф - Володимир Ярославский, Ольга Мартиновська, Євген Клопотенко та інші.

На кожне нове відео потрібно запускати відеорекламу в рамках націлення на максимально зацікавлені та ефективні аудиторії та досягати додатково визначеного показника КПІ по переглядах по залученні.

Беремось до справи:

 1. Youtube Ads

5.1. Перше відео з рецептом від Євгена Клопотенка:

створили нову кампанію із метою - Охоплення та впізнаваність бренду, аудиторії - обмежені по вікових характеристиках, спеціальні аудиторії по намірах, які цікавились дієтичними рецептами та рибними стравами. Визначення денного бюджету та обмеження по вартості кліку. Тип групи оголошень - адаптивне. Формат - Video In Stream. Запустили і відслідковували показники.

Показників виконання поставленого KPI досягнули уже на 7-ий день з моменту запуску реклами:

5.2.Відео від Клопотенка та рецепту приготування риби мінтай

Знову працювали з форматом Video In stream з можливістю пропуску, націлили на аудиторії по ключових словах, на відвідувачів ютуб каналів із рецептами приготування страв. Відкориговані на збільшення ставки для показів на мобільних пристроях.

Показника заплановано КРІ досягли на 12-ий день з моменту запуску. Причина довших термінів - відео довге по тривалості, і згідно показників з аналітики по переглядах середня частка перегляду 50%-75% від усього відео.

5.3. Рецепт приготування мінтаю із хрумкою Скоринкою від Володимира Ярославського.

Принцип формування каркасу кампанії взяли із попередніх варіантів, але вирішили проекспериментувати із аудиторіями - націлили на ключові запити пов’язані із іменами переможців та ведучих шоу Мастер Шеф.

Показник КРІ досягнутий на 6-ий день з моменту запуску.

 5.4. Рецепт приготування риби із травами від Анастасії Голобородько.

Вирішили проекспериментувати, і запустили формат Video-discovery. Аудиторія націлення - перехресна між ключовими запитами по пошуках рецептів та ютуб канали брендів-конкурентів.

Показники ефективності реклами за 3 місяці співпраці із компанією замовника:

На даний момент ми вирішили змістити основний акцент на відео рекламу на платформу Youtube. Оскільки по нових відео ми виконуємо усі поставлені КРІ та заплановані задачі, паралельно запустили процес роботи над давніми відео, які викладені на каналі, проте не отримали гідної уваги із сторони глядача.

 

Підсумок: відділ РРС компанії Panem до кожного клієнта та кожного проекту будує окремий підхід та будує стратегії побудови та запуску реклами. Експерименти, тестування та перенацілення аудиторій дозволяє врешті знайти правильну і ефективну нішу клієнта та масштабувати рекламу у подальшому.

YouTube - це друга за величиною пошукова система (після Google, звичайно). Станом на 2020 рік нею користуються понад 2 000 000 000 залогінених користувачів щомісяця - це половина всього інтернет-населення. В день вони дивляться мільярд годин відео. Тут точно є Ваші потенційні клієнти які так і чекають щоб Ви запропонували їм свій контент. Основне - правильно націлитись.

Інші наші кейси


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом