“What’s your superpower? I'm Ukrainian”. Кейс реклами інтернет-магазину вишиванок

Ситуативний маркетинг військового часу: адаптація реклами під нові реалії та пошук нових цільових аудиторій

Клієнт: інтернет-магазин вишитого одягу, сувенірної та патріотичної продукції. Орієнтований як на оффлайн відвідувача (локальна точка близько до центру міста, так і на онлайн замовника, із можливістю доставки замовлення як по Україні, так і за кордон.

Тематика: вишитий одяг для чоловіків, жінок, дітей та парні комплекти.

Завдання від клієнта: налаштувати та запустити ефективну рекламу, орієнтовану на поціновувачів українських традицій, шанувальників автентики та патріотичного одягу. Попереднє орієнтування на замовлення по всій Україні та на доставку за кордон (визначити, у яких країнах буде попит на таку продукцію)

Цілі: завдяки рекламі отримати стабільний потік замовлень через онлайн магазин та оффлайн відвідувачів у фізичній локації знаходження бренду.

Проблематика: велика конкуренція за покази реклами та ринку, висока ціна кліку, обмежені замовником бюджети на рекламні витрати, пошук правильних та релевантних аудиторій.

Період роботи над проєктом: січень 2019 і досі

Українська вишиванка - генетичний код нації

Кожен українець, мабуть, знає, що таке вишиванка, адже це не просто одяг, а частина душі. Історія національного вбрання українців сягає глибокої давнини. Наші працьовиті пращури завжди вміли створити справжню красу з полотна та ниток.

Достеменно невідомо, коли ж вишиванка почала розвиватись як галузь мистецтва. Дослідники стверджують, що розвиток вишиванки відбувався протягом кількох століть. З року в рік предки збагачували ремесло новими орнаментами та техніками.

Останніми роками популярність вишиванок значно зросла. Сьогодні модно носити вишиванку не тільки на національні свята, а й у будні. Зараз кожен може купити розкішні, буденні, молодіжні, стародавні або ж сучасні вишиванки, але це не додасть патріотизму та усвідомлення того, що ти патріот.

Опис реалізації кейсу та пошук оптимального рішення

1. Реклама довоєнного часу

Працюємо із клієнтом уже 4 роки безперервно. За цей час встигли дослідити ринок, протестувати різноманітні рекламні стратегії, методики націлення, клієнт пройшов із нами модернізацію системи Google Adwords у Google Ads, а ми пройшли із клієнтом етапи їх росту від місцевого локального магазину до великого інтернет-магазину, зміну назви та бренду, розширення асортименту та демографії. 

Налагодили показ реклами та доставку товарів по всій Україні. Дослідили закордонний ринок, і внаслідок експериментів виявили, що найбільш активною є українська діаспора у Канаді, тому туди вивели окремий напрямок кампаній та креативів.

Показники реклами за місяць до початку війни Росії проти України:

Вийшли на високі показники Цінності конверсії по відстеженні електронної комерції:

2. Реклама воєнного часу

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, після погодження з клієнтом рекламні активності скоротили до мінімально допустимих, але не вимикали жодного дня.  Перші 2-3 тижні ми спостерігали за ситуацією, моніторили настрої населення та рекламні тенденції.

2.1. Аналіз аудиторії на основі Google Trends

2.2. Коригування території показу та подача меседжу до аудиторії

Територія показу реклами: вимикаємо показ реклами на тимчасово-окупованій території. І поступово із відновленням контролю на них українськими військами - також відновлюємо показ.

З 16 квітня Google припинив показ реклами на території Донецької та Луганської області, які знаходяться у воєнному часі.

Рішення: по мірі звільнення окупованих територія таргет збільшуємо не регіонами, а точково по містах, і там де відновили роботу перевізники типу Нова Пошта чи Автолюкс.

Меседж до аудиторії: змінюємо формат подачі інформації, робимо акцент на підтримку України, віру в ЗСУ, передачу частини виручених коштів на підтримку армії.

2.3. Креативні рішення:

 Запускаємо Discovery Ads. Підбираємо аудиторії по зацікавленнях та ключових словах. Сегментуємо по окремих групах оголошень:

Підбираємо під кожну групу окремі креативи та формуємо спеціалізовані посили у текстах:

2.4. Орієнтування на оффлайн клієнтів

Локально клієнт знаходиться у Львові, і має там фізичний магазин, в якому у наявності є весь товар, що розміщений на сайті. Зрозуміло, що із початком війни у Львові патріотичні настрої почали ще більше зростати і по активності пошукових запитів у тематиці вишиваного одягу також помітили позитивну динаміку зростання.

З середини березня почався бум на замовлення одягу із зображеннями та лозунгами, які стали уже легендарними:

  • Доброго вечора, ми з України;
  • Русский воєнний корабль;
  • Хочу вкрасти танк;
  • What is your superpower? I`m ukrainian

І як тільки у продажі у інтернет-магазину появились такі тематичні футболки, ми одразу ж використали їх для запуску локаційної реклами.

2.5. Іноземний ринок

Запускаємо окрему дискавері кампанію на країни, куди зараз найбільше виїхало українців, і звідти намагаються підтримувати Україну та ЗСУ.

3. Результати:

Показники роботи реклами у перший місяць військового часу,  і з урахуванням нових внесених адаптивних змін:

Спостерігаємо поступове зростання вхідного трафіку та активних ріст конверсій.

Досягнуті показники по окремих кампаніях:

1. Офлайн відвідувачі:

2. Брендова реклама:

3. Пошукова рекламна кампанія:

4. Дискавері кампанії (по Україні, і орієнтовані на закордон)

 5. Країни, із яких отримали високий коефіцієнт звернень та замовлень:

Висновки та рекомендації

Тематика вишитого та патріотичного одягу завжди була актуальною і цікавою. Воєнний час більш загострив потребу у самоідентифікації та вираженні особистої позиції. Важливо завжди моніторити актуальну ситуацію на ринку, настрої аудиторії, експериментувати та шукати різноманітні шляхи та варіанти націлення реклами.

Правильний підхід, подача інформації та професійне налаштування реклами - це завжди правильний старт до успішного результату та конверсійності показників.

Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом