Відеореклама: must have успішного бізнесу

Відеореклама залишається в тренді і росте за обсягом швидше, ніж інші канали. За даними YouTube API Analytics, ринок відеореклами у світі  протягом 2020 року виріс на 26% . За прогнозом на 2021 рік зросте ще на 20%, а драйвером ринку стане мобільна реклама. За даними Google Trends, вже 45% трафіку припадає на мобільні пристрої, і ця частка продовжує зростати.

Переваги відеореклами в інтернеті, порівнюючи з рекламою на ТБ, очевидні: 50% відгукуються на бренд в інтернеті, 27% - на телебаченні. У рекламодавця з'являються можливості точного таргетингу, взаємодії з користувачем і прозорою аналітикою. Він може націлюватися на свою конкретну аудиторію і провести її по всій воронці продажів, вирішуючи як іміджеві, так і орієнтовані на конверсії завдання.

До молодої аудиторії вагомо легше дотягнутися в інтернеті, проте і більш доросла аудиторія поступово переходить в онлайн. Отже, відеореклама в інтернеті дозволяє охопити і традиційну аудиторію ТБ, і нові аудиторії, і зробити це ефективніше за рахунок можливостей таргетингу і аналітики. Клікабельність відеореклами в 18 разів вища, ніж HTML-банерів. Ще один плюс - кампанію в інтернеті швидше запустити і простіше вносити в неї зміни, аналізуючи отримані результати.

На користь відеореклами говорить і те, що користувачі краще запам'ятовують сюжетні рекламні пропозиції і навіть можуть бути зацікавлені в розвитку подій в серії роликів. Відео дає можливість найбільш ефектно представити продукт і бренд, а правильний посів і збудований таргетинг допомагають звернутися до необхідної аудиторії безпосередньо. До того ж, у порівнянні із класичними методами інтернет-реклами, відеоролик також попереду. За об'єктивними точними показниками, CTR відеоролика в середньому в 6-7 разів вище, ніж CTR банера, і може досягати 10% при правильному націленні.

Трохи про YouTube в цифрах

YouTube - один з найбільших майданчиків за охопленням в світі. Охоплення в Україні становить 83% населення у віці від 18 до 44 років. При цьому більшу частину аудиторії складають активні платоспроможні користувачі із середнім і вище середнього доходом у віці від 25 до 44 років (дані Mediascope, Web Index, Вересень  2020, Thinkwithgoogle.com.). Щодня на майданчик заливають тисячі відеороликів різних тематик, які споживаються вашою цільовою аудиторією. Багато блогерів і YouTube-каналів включають монетизацію роликів, що дає шанс бізнесу інтегрувати свою рекламу через рекламну систему Google Ads.

YouTube для вирішення performance-задач

Більшість представників малого та середнього бізнесу використовують онлайн-рекламу тільки з метою залучення конверсійного трафіку “тут і зараз”, для швидкого повернення інвестицій. Тому, в першу чергу рекламодавці використовують досить обмежений інструментарій:

  • ремаркетинг на аудиторію свого сайту або по базі клієнтів;
  • пошукову рекламу по комерційним запитам;
  • рекламну мережу Google по найбільш цільових таргетингах;

Відеорекламу ж прийнято вважати виключно медійним форматом, який варто використовувати тільки в брендових цілях, але ця думка помилкова.

 

Відеоконтент: що дивляться в мережі і як на цьому заробляти

Відеоконтент вигідний рекламодавцям - рекламні ролики отримують більшу віддачу, а з огляду на контекст (тобто, саме відео), рекламодавець може краще зрозуміти і вибрати цільову аудиторію. Тому сайти, що пропонують рекламні місця у відеороликах, є кращі, аніж стандартні текстово-графічні портали. Однак навіть якщо відеоролик здається адміністратору або редактору нерелевантним його сайту, існує й інше рішення - відеоролик на місці звичайного банера або в тілі статті. Медіаконтент вигідніший для рекламодавця хоча б тому, що він може зібрати більше інформації про користувача - питання зацікавленості людини в продукті знімається, якщо він переглянув ролик до кінця, а значить - відкривається простір для ретаргетингу. Звичайний банер такої можливості не дає.

Як створити ідеальний рекламний відеоролик: п'ять простих правил

1. Аудиторію потрібно визначити заздалегідь

Від цього буде залежати, зокрема, посів відео. Вам має бути важливий контекст - в яке відео вбудований ваш ролик, а в ідеалі - на якому моменті він з'явиться. Чим краще ваша реклама потрапляє в контекст відео, яке завантажує користувач, тим більше шансів, що глядачеві сподобається ваша пропозиція. Визначивши аудиторію, шукайте, де вона буває: можна витратити всі гроші, посіявши відео на великому порталі з розмитою аудиторією, а можна зірвати куш, вибравши майданчик зі скромними показниками, але де ідеально підходить ЦА.

2. Брендингу не повинно бути багато

Відеореклама повинна мати чіткий сценарій, сюжет і яскравий відеоряд, що включає в себе продукт і легко запам'ятовується. Однак наполегливе позиціонування бренду може розчарувати глядача: пам'ятайте, що продукт в контексті продається краще, ніж бренд, а основне завдання кампанії - продати саме продукт.

3. У кадрі має бути позитивна емоція або несподіваний поворот

Звичайно, не варто переборщувати з пастельними тонами, проте заряд позитиву і оригінальність сценарію налаштують аудиторію на потрібний лад.

4. Бажано вкластися в 30 секунд

Загалом сценаристу повинно вистачити цього таймінгу, щоб створити довершену історію. Збільшення хронометражу неодмінно викличе роздратування глядача - а цього не хоче жоден рекламодавець. Якщо вам вдасться вмістити послання в 15 секунд, не пожертвувавши сюжетом - це дуже вдалий збіг обставин, але, як правило, цього часу недостатньо для того, щоб глядач запам'ятав зміст ролика і, тим більше - пропонований продукт.

5. У ролику повинен бути чіткий заклик до дії

Якою би художньою не була ваша реклама, в ній повинен бути закладений алгоритм дій глядача: іди і купи, подзвони, клікни, подивися. Подальші дії глядача не тільки допоможуть продажу, але і стануть оцінкою роботи кампанії: клік завжди куди важливіший, ніж перегляд. Водночас не забудьте про відстеження. Конверсія правильно знятого і грамотно посіяного відеоролика може в рази перевищити конверсію іншого рекламоносія, але як ви зможете це відстежити, якщо посилання, наприклад, буде вести не на лендінг? Низькі показники активності користувачів не потрібно списувати на старт кампанії - завжди можна змінити подачу, націлювання, майданчики для розміщення. Якщо у вас необмежений бюджет на кампанію, зверніть увагу, коли статистика піде вниз: це означає, що аудиторія пересичена вашим посланням і потрібно змінити посил або закрити кампанію і почати наступну. Чим більше ви витрачаєте на старті, тим швидше охопите максимум аудиторії і отримаєте інформацію для аналізу.

 

Що і як запускати

Відеореклама має кілька основних форматів: TrueView In-Stream, Bumper Ads, Video Discovery.

TrueView In-Stream - це ролики будь-якої довжини з оплатою за перегляди або за тисячу показів. Для вирішення performance-завдань насамперед цікаві типи кампаній TrueView for Action і TrueView for Shopping, де в налаштуваннях можна вказати конкретну мету на сайті, заради чого запускається реклама, а сам формат передбачає додаткові кнопки і заклики до дії в відеороликах.

Bumper Ads - це короткі 6-секундні ролики без можливості пропуску. Зазвичай такі ролики використовуються перед або після TrueView як тізер або нагадування про продукт (за аналогією з ремаркетингу).

Video Discovery - це клікабельний банер, показує у відповідь на запити користувачів на YouTube або як схоже відео. Схожий формат відеореклами підходить для розкрутки власного YouTube-каналу або для показу - продає ролик за популярними високочастотними запитами.

Ефект від відеореклами на YouTube

Після запуску відеореклами ви зможете проаналізувати її результати в Google Analytics. Там будуть доступні спеціальні звіти, в яких буде інформація про наведені переходи.

Крім того, варто заглядати в звіти по багатоканальним послідовностям і асоційованим переходам, оскільки відеоролик міг не призвести до конверсії за останнім переходом, але вплинути на рішення про покупку. Зазвичай варто оцінювати ефект від відеореклами в проміжку 7-30 днів після запуску, але це, звичайно, залежить від проекту. Також в своїй практиці ми помітили, що після запуску відеореклами іноді підвищується конверсія з пошукової та контекстно-медійної реклами (ефект попереднього торкання з брендом).

Підведемо підсумки

Платна реклама на YouTube може вирішувати різні завдання бізнесу - від брендових до перфоманс. Завдяки різним форматам, автоматичним стратегіям і точному таргетингу в Google Ads, рекламодавець може зробити персоналізовані пропозиції для різних сегментів цільової аудиторії і мотивувати їх зробити цільову дію найближчим часом.

Запустити рекламу можна з мінімальним бюджетом. Зв'язок з Google Analytics дозволить детально проаналізувати статистику розміщення і використовувати зібрані аудиторії користувачів, що взаємодіяли з рекламою, в подальшій послідовності торкань для підвищення конверсії і часу життя клієнта.

Успішних рекламних кампаній!

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом