Як просунути сайт в Топ 10 Google з мінімальним бюджетом та в короткі терміни

У даному кейсі розповімо, як в конкурентній ніші за декілька місяців підняти сайт в Топ 10 Google з мінімальним бюджетом за деякими основними ключовими запитами в ніші продажу та встановлення кліматичної техніки у Львові

На початку літа до нас звернувся клієнт із сайтом з продажу та встановлення кондиціонерів та кліматичного обладнання. Метою було досягнути Топ-10 позицій по релевантним запитам з прив'язкою до гео. Для нас це була проста задача, оскільки ми маємо досвід просування сайтів в цій тематиці. Але було декілька нюансів, що ускладнили нам роботу.

Вхідні дані:

  1. Початок сезонності бізнесу: старт робіт припав на кінець квітня - початок червня
  2. Сайт: інтернет-магазин на WordPress + Woocommerce (хто знається - той зрозуміє біль), якого ніколи не торкалась рука вебмастера, в купі з великою кількістю технічних проблем та UI/UX десятирічної давнини. 
  3. Бюджет, а точніше майже його відсутність враховуючи те, скільки робіт треба було зробити.

Завдання просте: попасти в Топ:)

В рамках бюджету ми склали план просування та приступили до робіт, розділивши їх на наступні етапи:

1-й Етап. Технічна частина.

В довготривалій перспективі правильним рішенням було б вкласти ресурси в розробку нового сайту, на платформі, що підходить для інтернет-магазину, з продуманою структурою, логічними блоками, оптимізованими фільтрами, але бюджет на новий сайт клієнт не погодив.

Для існуючого сайту ми максимально прибрали технічні недоліки, які було можливо виправити без зміни CMS. 

2-й Етап. Внутрішня оптимізація.

Після збору семантики ми зробили базову On-page оптимізацію, склали технічні завдання на написання контенту для пріоритетних сторінок. Написанню контенту була виділена особлива увага, оскільки якісний та оптимізований контент - це левова частина успіху просування сайту. В середині липня обидва тексти були розміщені на сайті.

3-й Етап. Зовнішня оптимізація

Після проведених робіт всередині сайту, пора була взятись за нарощування зовнішньої посилальної ваги. Щоб не виходити за рамки бюджету перші лінки ми здобули за допомогою ручної реєстрації сайту на тематичних ресурсах та форумах. Перші лінки були помічені сервісом Ahrefs в кінці липня

Це основні роботи, які були проведені. Проте весь час безперервно відбувалось доопрацювання дрібних, але не менш важливих речей:

  • Зробили швидкий аналіз конкурентів та видачі до початку основних робіт, щоб мати розуміння куди рухатись
  • Підключили та налаштували системи аналітики
  • Продовжували усувати дрібні технічні проблеми (по мірі можливості)
  • Створили додаткові сторінки, які є важливими для e-commerce факторів ранжування
  • Опрацьовували внутрішню перелінковку
  • Проводили роботи по local SEO: створили та підтвердили точку в GMB, заповнили профіль, розпочали роботу з клієнтами для отримання відгуків

Результат: по більшості ключових слів одного з кластерів запитів з прив’язкою до гео рівно за три місяці було досягнуто Топ-10

На жаль, не зважаючи на наші рекомендації, в кінці вересня клієнт призупинив роботи по SEO разом з тим, як закінчився сезон продажу кондиціонерів. Шкода, оскільки результат тільки з'явився і міг бути ще кращим до початку наступного сезону.

Висновок.

Просунути сайт в Топ 10 Google з мінімальним бюджетом та в короткі терміни можливо, але не можна прирівнювати цей кейс до інших випадків. Ми висвітлили посуванні однієї сторінки за геозалежними запитами в локальній видачі. Проте, враховуючи всі складності, це хороший результат.

Інші наші кейси


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом