Що ловити бізнесу в TikTok? Специфіка просування, цілі, підрядники

“Ой ні, наш бренд занадто серйозний, щоб заводити TikTok. А раптом це хайп, про який всі скоро забудуть? Краще вкладемося в таргетинг, з ним все чітко та зрозуміло”. Це лиш частина думок, які виникають у власників бізнесу та маркетологів щодо TikTok. 

Втім, факти говорять самі за себе: цю платформу не варто недооцінювати.  

90% користувачів заходять в TikTok щодня, відкриваючи додаток приблизно 8 разів на день.
В TikTok період залученості 50 хв, тоді як в Instagram та FB — лише 29 хв. Зараз на секунду зупиніться та оцініть різницю: це вдвічі більше!

В Україні TikTok став популярним понад рік тому, і зараз тут 5 млн користувачів.

Людям подобається формат TikTok, адже навіть метафізику тут можуть пояснити коротко, яскраво та зрозуміло. Для брендів така висока залученість може зіграти на руку, адже що більше активних людей в соцмережі — то більше контакту з ними можна отримати. Тим паче, що в ТіkTok є можливість зробити це безкоштовно. 

Якому бізнесу підійде TikTok?

Якою б привабливою не була статистика вище, багато брендів ще досі не розглядають TikTok як повноцінний канал комунікації. Але чому так відбувається? 

Ми в агенції Marketing Geeks провели власне дослідження серед 100 власників бізнесу і маркетологів та знайшли ТРИ основні бар’єри, які не пускають бізнес в TikTok. 


Бар’єр #1   ТУТ ТІЛЬКИ ДІТИ 😱

Як насправді?

Цей міф сильно закріпився за TikTok з самого початку, але, як бачимо зі статистики — близько 60% аудиторії у світі складає платоспроможна аудиторія від 20-ти років. 

Середній вік користувачів соцмережі буде тільки зростати, адже TikTok офіційно заявив, що акаунти 13-15 річних стануть приватними. Їхні ролики перестануть потрапляти в загальні рекомендації та їх будуть бачити лише друзі (а це демотивуватиме їх створювати контент). Таким чином частка дитячої аудиторії зменшиться. 

 

Тому вітаємо: думка про те, що в TikTok лише діти більше не стоїть у вас на шляху :) 


Бар’єр #2 [ TikTok  не підходить нашому бізнесу + ТУТ НЕ НАША ЦА 😱 ] 

 

Як насправді?

 

Якщо серед цілей нижче немає ваших, то так — TikTok вам не допоможе. Але спершу розберемося, що може дати бізнесу ця платформа. 

 

ВПІЗНАВАНІСТЬ 👌
Вірусний контент, що притаманний TikTok, сприяє великим охопленням: і кіоски з кавою, і люксові бренди тут мають всі шанси стати популярними.

TikTok можна дещо прирівняти до телебачення, де крім збільшення впізнаваності, ви можете захопити нові та навіть неочікувані для себе сегменти аудиторії. 


Так, у цій соцмережі ролики не конвертуються у моментальні покупки, але завдяки їм ваш бренд почне міцніше засідати в головах людей. Це особливо корисно для брендів з широкою аудиторією та мереж, які представлені у кількох містах. 

 

ЗБІЛЬШЕННЯ ПРОДАЖІВ 👌 

TikTok зазвичай працює у зв'язці з іншими соцмережами. Оскільки його месенджер малофункціональний, ви можете вести користувачів на сайт або Instagram бізнесу, де вони і придбають ваші товари чи послуги. Цей метод особливо добре працює, якщо у вас невисокий чек (бо квартиру в TikTok навряд продаси). 

 

HR-МАРКЕТИНГ 👌
Завдяки TikTok можна будувати позитивний імідж компанії: розповідати про її корпоративну культуру та атмосферу в команді. Таким чином привабите нових працівників або бізнес-партнерів. Хороший приклад — IT-компанії, які часто заходять в TikTok саме з ціллю знайти нових спеціалістів. 

 

ТРАФІК В ІНШІ СОЦМЕРЕЖІ 👌
TikTok — чи не єдиний спосіб отримати трафік в свої Instagram, FB та YouTube акаунти безкоштовно.  


Тож, гарна новина: TikTok може допомогти у досягненні ваших бізнес-цілей + тут однозначно є ваша ЦА (або хоча б її частина)! Виправдання анульовані, залишилося позбутися суб'єктивної думки по типу: “мені просто не подобається ця соцмережа”. Бо далі буде задача із зірочкою — створення і просування акаунту вашого бренду :)

Бар’єр #3 [ Незрозуміло, як СТВОРЮВАТИ КОНТЕНТ 😱 ] 

 

Спойлер: TikTok —  не смітник для всього незапощеного контенту з інших соцмереж. Навіть найкращі ваші інстасторіз не залетять, бо тут це “неформат”. Якщо в планах немає цілісного підходу до ведення TikTok, то не витрачайте навіть 5 хвилин свого часу на реєстрацію акаунту.

Створювати контент для TikTok не лише часозатратно, а й відповідально: одним невдалим роликом можна зіпсувати імідж бренду. Тож як цього не допустити і комунікувати ефективно? 


Маючи досвід у просуванні 6-ти акаунтів з різними бізнес-цілями, ми вивели основні принципи створення класного контенту для брендів: 

 

⚫️ Рекламуйте нативно, органічно вписуючи свій продукт в КОЖНЕ відео.

https://vm.tiktok.com/ZMeuWwTGc/ 

Як це зробити? Замість того, щоб просто вихваляти ігристий напій — поділіться крутим рецептом коктейлю на його основі. І додайте, що це ідеальний коктейль для вас з подругою. 

⚫️ Комунікуйте соціальні ініціативи

https://vm.tiktok.com/ZMe94EFxG/

Розкажіть, що ви підтримуєте: екологію, гендерну рівність, спілкування лише державною мовою та пояснюйте чому ви це робите. Пам’ятайте: зумери не сприймають нейтралітету брендів!

⚫️ Не бійтеся бути собою

Часто бренди помилково вважають, що в TikTok не місце серйозному, експертному контенту. Хочеш популярності: танцюй, пранкуй, жартуй. Це міф: якщо жартівливий контент не відповідає архетипу вашого бренду та його цінностям — не зраджуйте собі. Будьте в тому архетипі, що і загальна комунікаційна стратегія. 
https://vm.tiktok.com/ZMeuHNvF5/

⚫️ Будьте креативним навіть у складних темах
https://vm.tiktok.com/ZMeuHryGA/

Пояснити складне простими словами — ще та задача. Але якщо вам вдасться це зробити, як у цьому відео — це вже половина успіху. 

І ПАМ’ЯТАЙТЕ: ролик в TikTok може набрати 500k переглядів за 2 години, тому права на помилку немає! Потрібно слідкувати за кожним словом, яке звучить із вуст вашого бренду. 

Тому доручайте ведення акаунту людям, які будуть дбати не лише про кількість переглядів, а й про репутацію та цілі вашого бізнесу. Залишилось зрозуміти, хто ж будуть ці люди.


Якісні ролики ресурсо- і часозатратні — це правда. 

Від ідеї до реалізації — 4 етапи: 

➡️ ідеація; 

➡️ написання сценаріїв та скриптів;

➡️ підготовка до зйомки (підбір акторів, локації, реквізиту, світла) та сама зйомка;

➡️ монтаж та постинг. 

Тобто за 15-секундним роликом стоїть кілька годин роботи! 


Підрахуємо: якщо знімати 14  роликів в місяць (а це мінімум), додати сюди час на створення ідей, сценаріїв та проведення зйомок — отримаєте повноцінну роботу. 

Хто візьме на себе усі ці функції? У вас є два варіанти:

⚫️ Інхауз працівники
Зазвичай компанія “навішує” ведення акаунту на когось із своїх працівників, а потім всі дивуються, чому відео не залітають. Веденням TikTok акаунту не варто займатись за сумісництвом з іншими робочими завданнями. Так, це може бути менш затратно, але довше по часу.

⚫️ Агенція, яка спеціалізується на TikTok. 

Найкраще, якщо агенція візьме на себе комплексне ведення акаунту — це зніме з компанії всю мороку з TikTok. Але перед цим корисна порада: ставте KPI в переглядах або в підписниках (це, як і геолокацію ЦА можна перевірити в аналітиці).

Якщо агенція відмовляється ставити KPI через специфіку TikTok — вона не візьме відповідальність за результат. А це неправильно. 

Тепер ви знаєте, як вашому бренду краще інтегруватися у цю платформу :) 

А більше про TikTok ми розповідаємо у нашому (не повірите) TikTok та Instagram Marketing Geeks
Підписуйтеся 💜

Автори - Юстина Мостова і Марія Деркач, агенція Marketing Geeks

Інші наші статті


Leave A Message
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом
Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом