Підготуйте свій сайт для запуску Шопінг кампанії

Хочете використовувати всі переваги товарних оголошень в Google? Тоді вам не обійтися без Merchant Center. Однак Merchant Center можна використовувати далеко не скрізь, для цього сайт повинен відповідати ряду вимог.

Невиконання цих умов в кращому випадку призведе до того, що товарна кампанія не пройде модерацію, в гіршому - можна отримати блокування облікового запису. Тому безпосередньо реєстрацію аккаунта і отримання коду для установки на сайт ми рекомендуємо виконувати на завершальному етапі. А перед цим перевірте, чи ваш сайт повністю відповідає всім вимогам Merchant Center. В цьому вам допоможе ця покрокова інструкція.

1. Вкажіть усі доступні варіанти оплати 

Використайте максимально доступні варіанти оплат:

 • онлайн, за допомогою платіжних систем (ПриватБанку, Liqpay та інших);
 • готівковий платіж;
 • платіж після отримання (накладений платіж).

Для всіх сайтів повинна бути передбачена можливість оплати онлайн і готівкою. В іншому випадку, сайт не буде допущений до показів реклами.

Іноді на сайті є варіант онлайн оплати, але вона стає можлива тільки після оформлення замовлення. Такий варіант неприпустимий. За вимогами Google, користувач повинен розуміти, яку суму і за що він платить до того, як закінчив оформляти покупку.

2. Безпечний протокол HTTPS

Відвідувачі сайту розраховують, що зазначені ними дані не потрапляють в руки шахраїв. Тому для збору і обробки конфіденційної інформації користувачів (наприклад, банківських реквізитів або номерів кредитних карт) необхідно використовувати захищений сервер SSL з дійсним сертифікатом (https: //)

 

Щоб захистити дані, які залишають відвідувачі на вашому сайті, почніть застосовувати протокол HTTPS (незалежно від того, який на сайті контент).

 

HTTPS (Hypertext Transport Protocol Secure) - це протокол, який забезпечує безпеку і конфіденційність при обміні інформацією між сайтом і пристроєм користувача.

3. Доставка товару

Дуже часто на сайті представлені лише деякі варіанти доставки замовлення. Розумію, іноді через специфіку товарів, власникам інтернет-магазинів просто не вигідно або не зручно доставляти товари усіма можливими способами:

 • самовивіз;
 • доставка у відділення пошти (Міст Експрес, Нова Пошта, InTime та інших);
 • за вказаною адресою кур'єром («до дверей»);
 • кур'єром в межах міста.

Але вимоги системи для всіх одні.

Згідно правил Merchant Center, доставка будь-якого товару з фіда повинна бути можлива «від дверей до дверей» за будь-якою адресою в межах таргетованої країни (незалежно від геотаргетинга кампанії) і без придбання додаткових товарів. Доставка може здійснюватися поштою, але за конкретною адресою. Також окремо має бути можливість вибору доставки у представництво видачі кур’єрською службою та можливість самовивозу із точки продажу.

4. Контактні дані

Перевірте наявність і актуальність контактних даних вашого магазину, які обов'язково повинні включати в себе діючу адресу електронної пошти і дійсний номер телефону. Ці дані повинні бути розташовані або безпосередньо на головній сторінці, або в окремому розділі, на який є посилання з головної.

Заодно не завадить перевірити, яка взагалі інформація розміщена у вас в цьому розділі. Навіть якщо ви продаєте тільки в онлайні, не зайвим буде вказати юридичну адресу, а також мінімальні реєстраційні дані - назва юридичної особи або П.І.Б. індивідуального підприємця і код ЄДРПОУ / ІПН, за якими можна перевірити сам факт наявності такого продавця і відповідність видів діяльності заявленим. Розміщення реєстраційних даних, хоч і вважається правилом хорошого тону, не є обов'язковим і його нерідко ігнорують навіть великі магазини.

5. Умови повернення та обміну товарів

Магазин повинен підтримувати повернення товарів і грошових коштів з чітко прописаними правилами, які при цьому не суперечать Закону України «Про захист прав споживачів». Користувач чітко повинен розуміти:

 • на які групи товарів поширюється можливість повернення, а на які - ні;
 • які максимальні терміни для оформлення заявки на повернення нового товару;
 • що є гарантійним випадком, а що - ні;
 • порядок дій для оформлення заявки на повернення, а також відправки та оплати посилки з товаром назад продавцеві;
 • які максимальні терміни для відшкодування платежу після повернення.

      Зазвичай інформацію з правилами повернення розміщують в окремому розділі, або оформляють як частину угоди про використання, але посилання на неї обов'язково має бути присутнім на головній сторінці, найчастіше його ставлять в підвалі сайту, в футері.

6. Онлайн оплата

Обов’язкова умова - можливість здійснити покупку на сайті з варіантом проведення замовлення до кінця без потреби втручання третіх сторін чи додаткових дзвінків у відділ продаж сайту клієнту. Тобто, потенційно клієнт зайде на сайт, вибирає товар, закидає у корзину, вибирає оформити замовлення, заповнює форму доставки та отримання, і має можливість одразу ж здійснити оплату через системи Приват24,  Liqpay та інших).

7. Продавайте лише дозволені товари

Перш ніж перевіряти чи ваш сайт відповідає вимогам Google Merchant Center, необхідно визначитися з продукцією, що рекламується. Через Google Merchant можна рекламувати тільки той товар, який продається в конкретному магазині. Тобто на сайті компанії повинна бути зазначена продукція.

Система Google досить вимоглива до категорій товарів, на які дозволено рекламу. Є окремий перелік категорій, які категорично заборонені і не будуть заборонені для допуску системою. Сюди відносяться перелічені нижче товари:

 • контрафактні товари (підробки) - вироби, на яких логотип або товарний знак, ідентичний оригінальному, або дуже схожий на нього. Навіть якщо ви прямо вкажете на сайті, що товар «копія», «імітація», «підробка»;
 • небезпечні товари: всі типи зброї, наркотичні засоби, тютюнові вироби, а також комплектуючі та деталі до них;
 • продукти, які сприяють незаконній діяльності: послуги з видачі підроблених або фальшивих документів, послуги по злому комп'ютерних програм тощо;
 • неприпустимий контент: контент, спрямований на домагання, знущання або шантаж; матеріали, що містять погрози; фотографії місць злочину, ДТП; пропаганда жорстокого поводження з тваринами. Детальніше за посиланням.
 • цифрові товари та послуги, для покупки яких потрібна установка додаткового програмного забезпечення.

Обмеження на перегляд - для алкогольних напоїв, авторських матеріалів, азартних ігор, політичних новин і так далі.

 

ВИСНОВКИ

Вміти грамотно створювати фід даних і налаштовувати шопінг кампанії - тільки половина справи. Перш ніж приступити до технічних налаштувань, перевірте, чи відповідає ваш сайт вимогам Google Merchant Center.

Політикою Google Merchant Center передбачені однакові вимоги до всіх сайтів і товарам рекламодавців без винятків. Оплата, замовлення і доставка на сайті повинні бути максимально простими і зрозумілими для користувачів. Якщо виконаєте усі рекомендації Google, то отримаєте можливість запустити дуже потужний, ефективний і прибутковий канал отримання потенційних клієнтів та замовлень.
Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом