SEO стратегія для IT-компаній

Висока конкуренція і велика вартість залучення ліда - страхи, через які ІТ компанії та стартапи не використовуються SEO для просування свого бізнесу. 

Формування стратегії завжди варто починати не із злиття коштів в SEO, а з чіткого плану дій. Зробити це не легко, але в результаті можна зекономити на цьому тисячі доларів і надармо витрачений час. 

Чому в ІТ існують побоювання вкладати  гроші в інтернет-маркетинг?

 1. висока конкуренція; 
 2. велика вартість залучення ліда 
 3. відсутність чітких гарантій 

Важливо! Перший крок до результату – розуміння бізнесу клієнта.

Завдання - не лише генерування трафіку та позицій, але й генерування лідів. В ІТ робота SEO тісно пов'язана із маркетинговим відділом компанії-клієнта. 

На кожному етапі варто розуміти особливості бізнесу клієнта, його специфіку, а також тип. Найпоширеніші типи ІТ компаній:

 • Продуктові компанії 

Компанії, які здійснюють розробку своїх продуктів. Основне джерело доходу - користувачі їхніх продуктів. Такі компанії активно використовують інтернет-маркетинг та всі можливості Google Ads. 

 • Аутсорсингові компанії

Розробляють продукт для зовнішній клієнтів. Головне джерело доходу - клієнти-компанії. Масштабуються такі компанії за рахунок масштабування клієнтів. 

 • Консалтингові компанії

Компанії, які займаються впровадженням готового програмного забезпечення або інших продуктів. 

На що звертати уваги при знайомстві з ІТ проектом?

Важливо! На цьому етапі необхідно чітко описати пріоритети , ознайомитись з портретом клієнта та пропрацювати стратегію.

Також тісна та ґрунтовна співпраця з маркетологами та топ-менеджменту компанії клієнта визначає спектр пріоритетних експертиз. 

Розуміння цільової аудиторії формується на основі розгляду портрету потенційного клієнта. Чітке визначення ЦА показує як формувати контент, яка повинна бути структура сайту, як загалом будувати комунікацію та контент-стратегію.  Географія, на яку варто просуватися. 

Приклад портрету потенційного клієнта

Аналіз конкурентів та СТА на їх лендінгах

 • Оцінка потенційного трафіку клієнта - визначення, який трафік та з яких джерел генерується. Які інструменти та технології можна використати для збільшення цільового трафіку.

 • Пошук типології трафікогенеруючих сторінок конкурентів


 • за допомогою Ahrefs.com аналізуємо всі сторінки в розрізі того, який трафік вони отримують (в межах конкретної країни). Аналіз цього дає розуміти, довкола чого зосереджувати увагу - які сторінки в структурі сайту потрібно систематично розвивати згідно узгодженого контент-плану. При роботі з сайтами в ІТ сфері також важлива робота із Clutch. У них є свої вимоги формування рейтингу, зокрема кількість публікацій в тиждень контенту. Три вимоги клатчу, на які можна вплину зі сторони SEO
 1. Ахрефс ранг
 2. Домен ранг
 3. Мінімум три статті в тиждень публікації.
 • Аналіз посилального профілю

За допомогою Ahrefs.com потрібно досконально вивчити:

- кількість доменів, що посилаються на ваш сайт і сайт конкурентів;

- типи посилань, які отримують конкуренти;

- авторитетність доменів

 • Аналіз лендінгів конкурентів та СТА на них.


Посадкові сторінки, в яких конкуруємо з іншими сайтами. Такий аналіз повинен дати розуміння, чому посадкові сторінки конкурентів більше приваблюють користувачів, як вони приваблюють читача, який роблять дизайн та як роблять офер. Такий аналіз варто проводити в межах видачі топ-20 конкурентів в межах конкретної геолокації в розрізі їх посадкових сторінок та call-to-actions. На основі такого аналізу можна сформувати перелік ідей для оптимізації сайту клієнта. Також важливо зрозуміти, як оформлена сторінки, як представлена послуга та як налаштована комунікація. 

Сетап воронки продаж для ІТ сайту


Необхідно довести клієнта від моменту першого дотику до сайту до конверсії. Конверсія має бути не тільки заповнення контактної форми, але продаж від сейла. SEO-маркетингова стратегія та вся воронка продаж формується навколо контенту. Тобто важливою є комунікація із потенційним клієнтом - користувачем на сайті. 

Контент-стратегію потрібно будувати поетапно, узгоджуючи із маркетологами компанії. Маркетологи надають інформацію, які мікро-конверсії повинні бути досягнуті, наприклад - підписка, форма зворотного зв'язку і т.д. І на всі ці міні-конверсії потрібно налаштувати цілі на цьому етапі.

Структура сайту 

Весь контент на сервісних, аутсорсингових сторінках повинен формуватися на сервіси, індустрії, технології. Це повинна бути закольцована схема в сенсі того, що сервісна сторінка повинна містити комерційні сторінки, вони повинні бути пов'язані між собою. Сторінка повинна містити лінки на кейси та нішеві статті. Це також повинно бути перелінковано на сторінці. 

Для молодих сайтів проточуємо сторінки під низькочастотні запити, коли сайт потрапляє в топ-15 чи топ-20, можна заточувати ці сторінки вже під середньочастотні запити, змінюючи тайтли, і можемо спостерігати за динамікою. Після декількох ітерацій ми отримуємо по середньочастотному запиту процес лінкбілдингу, коли бачимо, що є ріст позицій. І після цього можна точитися під високочастотний запит. 

Чому мова йде на частотність, бо це оптимально в ІТ тематиці. Тому що аналізуючи посилальний профіль конкурентів по індустріях, можна побачити, що кожен конкурент має 10 сайтів - донорів, і це досить багато. З цього можна зрозуміти, що не всі посилання конкурентів є видимі. Відповідно, якщо ці посилання не видно для сервісів, які формують ківор діфікатлі, то і вони ставлять помилкові дані. Тому орієнтуватися варто на частотність ключа.

Внутрішня перелінковка. Проставлення семантично якісних внутрішніх анкорів з використанням - ScreamingFrog

Хлібні крихти формувати варто, використовуючи брендовий анкор. Перелінковка по контенту. Лінки в футері варто додавати при необхідності, після аналізу. 


E-A-T фактори. Сторінка автора:  як її пропрацювати та методи просування

Сторінка автора в ІТ зазвичай працівники компанії. Але бувають такі моменти, що при зміні кадрів сторінка автора, яку ви довго розвивали може зазнати змін, і як наслідок - втратити трафік через обвал контенту. Тому для публікацій рекомендовано використовувати авторів-топ-менеджерів компанії, які не схильні потрапляти під швидку текучість кадрів.  

Використовуючи автора, варто реєструватися в тематичних соцмережах і спілкуватися від нього. Гест постинг на сторніку автора. Сайти з щорічними плановими конференціями використовувати для проставлення автора як одного із спікерів конференції за минулого року. 

Контент маркетинг: з чого почати, на що дивитись, до чого здійснювати прив’язку контент стратегії?

 1. Дивимось на воронку, якщо її немає - моделюємо шлях нашого потенційного користувача;
 2. Визначаємо типологію контенту та манеру подачі – на основі аналізу конкурентів;
 3. Будуємо контент маркетинг з прив’язкою до експертизи, пріоритетів та досвіду компанії

Контент повинен закривати кожен етап на шляху продажей. Якщо це новий користувач - йому повинно бути зрозумілий шлях завдяки вдало реалізованій перелінковці. 

На показники яких поведінкових факторів звернути уваги та як вплинути на їх покращення?

 1. Показник відмов - ІТ тематика, показник відном має бути умовно “середній”. Для цього потрібно попасти в інтент. 
 2. Середня тривалість сеансу - чим якісніший сайт з релевантним інтентом, тим більше часу користувачі залишаються на сайті.
 3. Кількість переглянутих сторінок - вказує на те, наскільки сайт інформативний для користувача. 


Виправлення здійснюється на основі аналізу лендінгів конкурентів.

Зовнішня оптимізація


Як безкоштовно отримати лінки на статті

News.ycombinator.com 

Суть цього інструменту - головна сторінка із вкладкою new, де відображаються всі статті, які публікують безкоштовно. Але ці сторінки дуже рідно індексуються. Але з цим можна боротися, і потрапити на головну сторінку ycombinator. Потрібно, щоб статтю ____,  коментували, ____. Коли ви на головній сторінці - ви отримуєте безкоштовні посилання на статті. Чому безкоштовні - тому, що звично із головної сторінки йде великий перепост статей.

 

Синдикація контенту як метод лінкбілдингу


Синдикація. Публікуємо контент на сайті, перевіряємо чи він проіндексований, що стаття з блогу потрапила в індекс. Після цього публікуєте цю статтю на інших тематичних майданчиках. Суть полягає в тому, що ви поширюєте свою проіндексовану статтю на інших ресурсах - нішевих, трастових, тематичних - це економія коштів та написанні та рерайті. 

Плюси:

 1. Ви можете поширювати одну статтю і економити на написанні контенту на відміну від гостьових постів;
 2. Через републікацію якісного контенту ви зможете отримати трафік і увагу користувачів  донорів;
 3. Ви напрацюєте велику кількість зовнішніх контактів і отримаєте посилання.

Мінуси:

 1. Якщо ваш контент перерозмістить дуже трастовий сайт, то цілком ймовірно, що саме цю статтю пошукові системи будуть ранжувати першою;
 2. Ви втрачаєте контакт з аудиторією, тобто якщо на донорі вашу статтю прочитає 30 тис. чоловік, у вас не буде можливості зібрати цю аудиторію, емейли або виконати будь-які дії.


Tier 2 - Tier 3

Навіщо це робити?

 • Вартість розміщення на хороших ресурсах зазвичай висока
 • Відповідно підсилюємо свої зворотні беки через причину 1
 • Це не дорого
 • Можна масштабувати
 • Дозволяє не спамити анкором, а посилити вже існуючий анкор
 • Дозволяє заганяти крауд посилання в індекс

Tier 2 - Tier 3 допомагає заганяти наш крауд-маркетинг в індекс. 

На які посилання варто качати?

 1. Які розташовані на трастових ресурсах
 2. Dofollow
 3. З ключем в анкорі
 4. Свої гест пости
 5. Крауд, щоб він індексувався

Небезпеки даного методу:

 1. Вебмайстри можуть зняти посилання з гест посту, якщо помітять підзрілу активність 
 2. Якщо посилання по якихось причинах будуть відпадати, відповідно і сторінка буде просідати.
 3. Гугл можу відстежити вашу техніку, а це спам метод.

Крауд-маркетинг

Метою крауд-маркетингу є отримання посилань з форумів, сайтів Q/A і тематичних співтовариств. Основними майданчиками для крауд-маркетингу можуть бути:

 1. Quora
 2. Stackoverflow
 3. Reddit

Важливо! Цей процес краще організувати з залученням співробітників клієнта. Адже від якості статті та інформації в ній буде залежати, як її сприймають. 

Прокачка клатчу для отримання трасту та потенційних клієнтів

Фактори ранжування, на які SEO має вплив:

 1. AR
 2. DR
 3. Кількість опублікованих статей в тиждень

Дропи 

Криза - період для пошуку хороших релевантних доменів


Ринок постійно стає більш конкурентним, українські компанії конкурують на глобальному ринку. Тому варто розуміти, що український ринок конкурує з, скажімо, мексиканцями, для яких ринок США - одна часова зона, і різниця буквально 3-4 години, залежно від регіону, і в цьому ключі співпраця для них зручніша. SEO для ІТ компанії - це послідовна системна та постійна робота, і тільки вона дає результат. Разові акції в напрямку SEO нічого не дадуть, тому пропацювання глобального плану як мінімум на рік - і це вже перший крок до успіху. 

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом