ПРАКТИЧНІ SEO-ПОРАДИ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ МІСЦЕВОГО БІЗНЕСУ

Чи гуглили ви колись місця неподалік? Наприклад, “суші”, “сервіс айфонів” чи “піца”? Якщо ваш бізнес має фізичну адресу як основну, варто враховувати особливості Local SEO (local – локальний, місцевий, орієнтований на розташування) для залучення нових клієнтів.

Local SEO допомагає вам залучити клієнтів багатьма засобами: за допомогою ключового слова з місцевістю, яке вони використовують у пошуку; за даними геолокації, увімкненої на пристрої, з якого гуглять, тощо.

Локальна видача Google містить наступну інформацію: NAP (ім’я, адреса, телефон – “name”, “adress”, “phone number”), карти Google, відгуки Google, години роботи, адресу веб-сайту та маршрути. Цей локальний формат видачі є дуже корисним для можливостей розвитку бізнесу.

Як зробити якісне Local SEO для вашого сайту

За даними Moz.com, головні фактори ранжування локальної видачі наступні:

Згідно з Moz, такі сигнали на сторінці, як NAP (назва, адреса, номер телефону), оптимізовані мета-теги та тайтли, а також авторитетність домену є найбільш важливими і впливовими факторами ранжування (20,3%) для локального SEO.

Ось декілька найдієвіших порад для локального SEO:

Порада 1. Підтвердьте дані своєї фірми у Google My Business

Google My Business наближує ваш бізнес до клієнтів. Зайдіть у Google My Business і створіть сторінку своєї компанії, якщо досі не зробили цього. Google надішле листа із кодом підтвердження на вказану вами адресу.

Процес підтвердження зазвичай триває 1-2 тижні.

Коли акаунт підтверджено, переконайтесь, що ваш NAP (назва, адреса і телефон) правильний і актуальний, оберіть правильні категорії для свого бізнесу і додайте унікальний та привабливий опис. Завантажте декілька якісних світлин, зазначте години роботи, що найважливіше, попросіть своїх клієнтів залишити відгуки про ваш бізнес.

Google відобразить інформацію про вашу фірму у правому блоці видачі, як тут:

Порада 2. Розміщуйте послідовну контактну інформацію в усіх онлайн-профілях

Переконайтесь, що ім’я компанії, адреса та номер телефону співпадають всюди на вашому веб-сайті та на інших сторінках, як-от Google my Business або Facebook.

Порада 3. Вбудуйте карту Google на свій веб-сайт

Її можна розмістити на сторінці контактів або у нижній частині сайту. Карта має не лише вказувати адресу вашої фірми, а й актуальну локальну адресу у Google Plus.

Порада 4. Додайте гео-теги, щоб надати інформацію про місцезнаходження пошуковим системам

Додайте гео-теги, якщо ви власник місцевого бізнесу. Такі теги можна згенерувати за допомоги багатьох онлайн-сервісів і розмістити на кожній зі сторінок веб-сайту. Вони дозволяють пошуковим системам зрозуміти, де ви знаходитесь і покращити результати локальної видачі для вашого бізнесу.

<meta name=”geo.position” content=”latitude; longitude”>
<meta name=”geo.placename” content=”Place Name”>

<meta name=”geo.region” content=”Country Subdivision Code”>

Порада 5. Застосовуйте розширені описи сторінок, що дають додаткову інформацію про ваш бізнес

Розширені описи сторінок – або річ-сніпети – допомагають пошуковій системі краще зрозуміти специфіку і тематику вашого бізнесу. Типи розширених описів можна подивитись і розробити на schema.org.

Порада 6. Оптимізуйте мета-теги та контент сторінки відповідно до локальних ключових слів

Title і description: має включати ваше місто і область/країну. Це може пришвидшити ранжування та видачу вашої компанії у локальних результатах пошуку.

Heading tag: додайте місто у заголовок h1.

Текст на сторінці: також важливим фактором, який чомусь часто не враховують, є згадка про розташування вашої компанії у тексті, що міститься на сторінці. Переконайтесь, що на вашому сайті відображено локацію в усіх місцях, де це має значення.

Назва: назва (лого) вашого сайту має бути оптимізованою із використанням локальних ключових слів.

Теги Alt у зображень: текст alt також може включати інформацію про ваше місто.

Порада 7. Створіть окрему веб-сторінку для кожної локації

Якщо ваш бізнес має декілька розташувань (це мережа магазинів, сервісних центрів тощо), завжди має сенс створити сторінки для кожного з розташувань та розмістити на них якісний контент.

Важливо, щоб контент для кожної локації був унікальним. Ось декілька ідей для вашого контенту:

  • Додайте відгуки від клієнтів на кожну з локальних сторінок
  • Відокремте специфіку діяльності для кожної з локацій. Запропонуйте акції, дати та терміни, актуальні для клієнтів кожного з розташувань
  • Беріть участь у локальних та спонсорських івентах з вашої тематики і розміщуйте статті про заходи на своєму сайті
  • Опитуйте експертів у своїй компанії та за її межами, щоб отримати локально актуальний контент
  • Побудуйте місцево-орієнтований блог для кожної з локацій, щоб підтримувати актуальність вашого контенту. Згадуйте розташування (місто, місцевість тощо) у тегах alt зображень та відео

Порада 8. Додайте свій сайт до локальних каталогів, аби будувати цитування

Цитування – це онлайн-посилання на адресу вашого сайту і NAP. Цитування у місцевих каталогах сайтів вартісні, навіть якщо не мають прямого посилання на ваш сайт, адже вони посилаються на ваш NAP. 

Для бізнесу з багатьма філіалами або представництвами корисним буде приділити час і додати кожен з філіалів у місцеві каталоги і локальні довідники сайтів, послуг та магазинів. Також ви можете дослідити досягнення ваших конкурентів у заповненні каталогів. 🙂

Порада 9. Попросіть клієнтів написати відгуки (багато відгуків!)

Відгуки клієнтів, а особливо з достовірних джерел, мають велику вагу для ранжування та видачі. Такими авторитетними джерелами є Facebook, Google My Business. Радимо не розміщувати одразу забагато відгуків – Google може вважати таку активність підозрілою.

Порада 10. Додайте адреси до соціальних профілів

Facebook, Twitter, Вконтакте, Instagram – ваші майданчики для просування та спілкування з клієнтами. Вказуйте у контактній інформації свою адресу і телефон. Активні соціальні сигнали – важливий фактор ранжування для локального бізнесу, не втрачайте цієї можливості.

Люди щодня шукають вчителів, інтернет-магазини, інструкторів з фітнесу та експрес-доставку їжі для домашніх тварин. Розвивайте свій місцевий бізнес та ставайте ближчими до клієнтів, використовуючи Local SEO.

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом