Органічний Google Shopping

Нова крута можливість безкоштовної реклами в Google - органічний Google Shopping, який в США доступний вже з квітня 2020 року, а тепер і в Україні! Перші органічні кліки ми зауважили в жовтні 2020 року. Переконані, що у 2021 варто звернути увагу на новий механізм реклами та використовувати її першими серед конкурентів та на повну.

Щоб показуватися в безкоштовних результатах пошуку Google, потрібно:

  • створити обліковий запис Google Merchant Center;
  • підключитися в програмі Платформи Google (Інформація про товари, розміщена безкоштовно);
  • створити фід з товарами, звідки Google зможе брати дані для лістингів.

Що важливо, акаунт Google Реклами не обов'язковий. 

Якщо у вас в цілому немає Мерчант Центру, тоді ось що потрібно, щоб почати показуватися в Google Шопінг безкоштовно:

  • Створіть аккаунт Google Мерчант Центр.
  • Перейдіть в Розвиток аккаунта → Управління програмами → включіть програму “Інформація про товари, розміщена безкоштовно”.
  • Створіть фід товарів вручну або на основні CMS.

Раніше було чітке розділення: ось є РРС для платних продажів, а ось є SEO для органіки. Тепер межі стерлись: якщо ви працюєте в РРС, ви можете запропонувати своїм клієнтам також поліпшення органічних результатів за допомогою контекстної реклами. Ви робите все, як для платної реклами, товари тягнуться з Google Merchant Center, а працює органічний Google Shopping.

Для оптимізації такої органічної видачі працюють ті ж прийоми, що для оптимізації торгової реклами в цілому: покращення тайтлів, написання більш релевантних описів, додавання промоакцій і рейтингів та інші способи. Все це буде впливати на органічну видачу товарних лістингів.


Google my Business та Google Shopping

Ще одна можливість безкоштовно розміщувати рекламу у Google - оптимізувати  сторінку Google my Business. Правильно оптимізовані сторінки будуть також у видачі при пошуці товарів. Додані товари на сторінку Google my Business - ще одна точка дотику вашого бізнесу з потенційним клієнтом.

При переході на товар у видачі є зображення товару, його характеристики, ціна та номер телефону магазину. Нижче подаються схожі товари в обраній категорії.

Так, як в Україні цей механізм все ще в доволі тестовому режимі, у видачі немає можливості переходу на сайт з Google my Business. Перехід на сайт відбувається лише через товари. 

Звіт про просування товарів на різних платформах Google

В Google Мерчант Центрі звіт за переходами можна побачити в розділі Продуктивність → Панель інструментів

В Google Аналітиці органічний Google Shopping зараховується в статистику результатів google / organic. Але є кілька способів відокремити цей трафік від звичайних результатів і результатів cpc. Є можливість виокремити з органічного трафіку, але для цього потрібні додаткові налаштування. 


Органічний Google Shopping - це ще одна крута можливість оптимізації сайту, безкоштовної реклами товарів та реклами своєї Google локації. Професійний та комплексний підхід до SEO для сайту - ваш крок попереду конкурентів, збільшення охоплення та конверсії, зростання продажів та прибутків в перспективі. Втілювати нові можливості, які пропонує Google - це простий та ефективний спосіб використовувати всі ресурси сайту. Команда Panem Digital Agency працює над всіма напрямки оптимізації сайтів, а також використання реклами, як платними, так і безкоштовними способами. Звертайтеся до нас, і ми допоможемо вам отримувати більше для вашого бізнесу.

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом