Налаштування контекстної реклами в Google Ads для клінік лікування алкозалежності

Кейс побудови реклами для центру лікування алкоголізмуу жінок у Каліфорнії, США

Клієнт:
центр лікування залежностей, розташований на мальовничих пагорбах за межами прекрасного Ешвіля, штат Північна Кароліна, який обслуговує виключно жінок.

Тематика: лікування алкозалежності у жінок

Завдання від клієнта: налаштувати та запустити рекламу орієнтовну на жінок віком від 35 до 65 років, вищого класу та високого фінансового статусу.  Підібрати найбільш оптимальні типи рекламних кампаній, дієві зацікавлені аудиторії, пройти перевірку по можливому блокуванні від системи модерації Google.

Цілі:

 • Запустити проект і не отримати бан рекламного аккаунту;
 • Збільшити кількість звернень в клініку за напрямами «Лікування алкоголізму у жінок» і «Лікування залежностей у жінок»;
 • Забезпечити достатній рівень якості текстів і формулювання оголошень.Проблематика: доволі специфічний тип послуг, запуск реклами під який дуже часто супроводжується блокуванням, частково чи повністю обмеженням по показу реклами.


Період роботи над проєктом: травень 2022 і досі

   Практично всі фахівці з контекстної реклами, які стикалися з просуванням медичних послуг в сервісі Google Ads, знають, що навіть дозволені напрямки просування можуть викликати «нездоровий» інтерес модераторів і перевіряючих ботів, що призводить до постійних відхилень оголошень або обмеження показу рекламних оголошень.

  З травня 2018 року реклама служб допомоги залежним офіційно заборонена в сервісі Google Ads для всіх країн, крім США. Рекламодавці зі США повинні отримати сертифікат LegitScript і додатково пройти сертифікацію Google.

  Теоретично з 2018 року рекламна видача за запитами типу «how to stop drinking» має припинитися, проте у 2022 році вбиваючи цей запит у пошукову строку, ми бачимо рекламні оголошення. Отже, є можливість пройти модерацію і знайти шлях побудови реклами для відповідності системи правил Google.

Опис реалізації кейсу та пошук оптимального рішення

   Пріоритетне стартове запитання — як запустити рекламу послуги, яку Google рекламувати забороняє? Універсального відповіді, на жаль, немає. Але ми можемо поділитися з вами підходами, які вже протестовані.

Алгоритм запуску реклами для проекту

 • Вивчаємо усі шляхи по яких система модерації буде перевіряти рекламу, і з яких сторін можемо отримати блок на запуск.

  Для того щоб система відхилила оголошення або заблокувала обліковий запис за порушення правил, вона повинна зрозуміти, що правила порушені. Є 3 елемента, які обов'язково перевіряють боти модерації:

 • ключові слова;
 • текст оголошення;
 • контент на цільній сторінці.

   І якщо перші 2 пункти цілком і повністю працюють в рекламному акаунті, то з контентом на цільній сторінці повинен працювати клієнт, а оскільки бот-модератор сканує не тільки цільову сторінку, але і весь сайт, то аналіз згадок «заборонених» слів буде по усьому сайту. Разом з клієнтом погоджуємо підготовку окремої сторінки-лендінгу на сайті, яку згідно вимог підготують програмісти та дизайнери, і ми туди націлимо трафік із реклами. Більший акцент робимо на перевагах рехабу, умовах проживання та відпочинку, лікувальній терапії та релаксації. • Сторінка сайту для реклами

Створення транзитної сторінки для запуску реклами — головне правило тримати баланс. Додайте багато релевантного контенту — модерація відхилить із-за реклами забороненої послуги, додайте замало контенту — туди ж, але з формулюванням «недостатньо оригінального контенту». Та все ж нам вдалось зберегти баланс, і на преленде розмістили:

 • віджети мессенджеров — для тех, хто готовий після першої взаємодії йти на контакт;
 • кнопка дзвінка з круглосуточной лінією обробки звернень;
 • посилання переходу на основний сайт — для тих, кому потрібна додаткова інформація перед тим, як прийняти рішення;
 • кнопка переходу на основний сайт, але на сторінку з формою Розрахунок вартості лікування;
 • коди відстеження Google Analytics.

 • Запуск пошукової реклами

  3.1.Збір семантики для запуску відрізнявся від стандартного. Якщо для звичайних проектів завдання №1 відібрати максимально релевантні ключові слова, і ще на етапі створення прототипу рекламної кампанії забракувати все “сміття”, то у випадку з клінікою лікування наркозалежності підхід довелося суттєво скоригувати. мінусували нерелевантні запити вже у працюючих кампаніях. Основна причина — якщо додати ключові слова, які стосуються забороненої тематики, в точному відповідності, то з ймовірністю в 99% обліковий запис буде заблоковано.
3.2. Виділили 4 напрямки окремих пошукових кампаній:
 • Search (General) - по загальних ключових словах:

 • Search (Lux) - по ключах орієнтованих на статус високого класу та лакшері сегменту надання послуг

 • Search (Detox) - по ключах орієнтованих на детоксикацію та позбавлення симптомів алкогольного похмілля

 • Search (AA) - по ключах орієнтованих на Анонімних Алкоголіків та їхніх близьких

  Перші 3 кампанії прошли перевірку модерації та були допущені до показу, 4-та (АА) була одразу заблокована, і жодне коригування списку ключових слів та текстів оголошень не допомогло. Тому ми її вимкнули, і вирішили сконцентруватись на перших 3-ох кампаніях.

 3.3. Територія показу: штат Каліфорнія, та окремі локації проживання елітного класу населення.
  3.4. Аудиторії: виключно лише жінки віком 25-65, любителі вечірок, відпочинку та предметів розкоші.

3.5. Підготовка текстів оголошень стала найбільш об'ємним завданням під час як налаштування, так і оптимізації кампаній. Оскільки тут також було необхідно знайти баланс, але тепер до Правил приєдналася цільова аудиторія, і бачення рекламних оголошень клієнтом описів.

 
Результат вигляду оголошення, яке створили:Показники роботи реклами після перших 2 тижнів роботи реклами:

По ефективності лідів маємо цікаву картину:

 • із кампанії по загальних ключах отримали багато трафіку, багато конверсій, проте ліди були теплими і не всі були цільовими;
 • із кампанії по лакшері сегменту конверсій найбільше, і вони більш цільові та зацікавлені;
 • і кампанію під Детокс-напрямок конверсій найменше і вони найдорожчі у розрізі ціни за залучення клієнта.

Робимо висновки по отриманих результатах, коригуємо розподілення бюджетів та витрат на наступний місяць поміж компаніями. Починаємо готуватись до запуску медійно-банерну кампанію.

Висновки та рекомендації

  Запуск реклами під специфічні напрямки діяльності можливий, а також це цікавий виклик та досвід. Важливо врахувати попередньо наступні моменти:

 • обходитися мікро-конверсіями з транзитної сторінки, якщо оптимізація на макро-конверсії з основного сайту виявиться проблематичною;
 • низький показник якості в акаунті, через що трафік доводиться викуповувати дорожче за середню вартість;
 • необхідно мати резервний обліковий запис з унікальними оголошеннями, на випадок блокування основного;
 • виділяти достатньо часу на роботу з пошуковими запитами та розширеннями списку мінус-слів, як мінімум у перші 3-5 тижнів (залежно від обсягів трафіку)
 • у ручному режимі зводити статистику з різних джерел та розраховувати рентабельність;
 • працювати в обліковому записі в ручному режимі, без використання Редактора Google Реклами
Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом