Як аналізувати поведінку користувача на сайті за допомогою безкоштовного інструмента Microsoft Clarity

Безкоштовний сир лише у мишоловці? А от і ні! Розвійте такий стереотип разом з Digital Agency Panem. Сьогодні мова піде не про сир, а про Microsoft Clarity, який є незамінним інструментом кожного бізнесу.

Microsoft Clarity — це БЕЗКОШТОВНИЙ і найкрутіший за останній час інструмент, створений для того, щоб допомогти вам краще розуміти поведінку відвідувачів і оптимізувати роботу своїх проектів.

Використання Microsoft Clarity для кращого розуміння користувачів

Microsoft Clarity дозволяє аналізувати, як користувачі взаємодіють з вашим веб-сайтом.

Які унікальні функції Clarity і як вони можуть покращити взаємодію з сайтом?

Microsoft Clarity абсолютно доповнює Google Analytics, вони наче Інь та Янь у Digital світі.

На сьогодні -інструментів аналітики є дуже багато. Якщо ви у пошуку тулзи для збору детальних даних про ваш веб-сайт - ви не відчуєте дефіциту, адже на ринку безліч таких інструментів. Однак, при використанні, ви 100% зіткнетеся з проблемою реалізації, з спотвореними кривими даних та трактуванням результатів, а ще - 95% таких програм складно реалізувати на сайтах. 

Microsoft Clarity — це інструмент поведінкової аналітики, який перетворює взаємодію користувачів у візуальну інформацію. Clarity пропонує різноманітні інформаційні панелі, теплові карти та повтори сеансів, які показують, які частини вашого сайту найбільше або найменше залучені. Він також має такі показники, як - теплові карти, кліки роздратування та “мертві” кліки - страшно звучить, еге ж? Розповідаємо про них детально у статті. 

Які найпотужніші функції Clarity?

Все починається з панелі керування Clarity.

Інформаційна панель: аналіз високого рівня та можливості фільтрації. 

Основна інформаційна панель Clarity відображає показники сеансу, джерела трафіку та діаграми, які вказують на поведінку користувачів. Вона також надає розширені фільтри, які дозволяють здійснювати пошук за більш детальними критеріями, такими як переміщення курсору, операційні системи та змінений розмір сторінок.

Крім того, Clarity дає вам можливість створювати необмежену кількість користувацьких тегів — індивідуальні фільтри, які прискорюють пошук конкретних сеансів для перевірки. 

Кастомні теги особливо корисні, коли вам потрібно:

 • Визначити такі конверсії, як надсилання форм і покупки
 • Пошук теплових карт та записи сеансів для конкретних користувачів
 • Відстеження входу користувачів на конкретні сторінки, їх дії та час виходу зі сторінки чи переходу на іншу сторінку сайту. 

Показники складності взаємодії: виявлення та усунення проблем із зручністю використання. 

 • Rage clicks: користувач швидко клікає в одній і тій же області кілька разів. Такі кліки можуть сигналізувати про незручний інтерфейс сайту, не релевантну запиту інформацію або оманливий візуальний дизайн.
 • Dead clicks: користувач натискає на елемент, але нічого не відбувається. Такі кліки можуть бути наслідком неправильно налаштованих посилань.
 • Excessive scrolling: користувач поспішно прокручує сторінку вгору і вниз з більшою частотою, ніж звичайний користувач. Надмірне прокручування може свідчити про погану видимість або невідповідний вміст.

Quick backs: користувач відвідує сторінку і швидко повертається до попередньої. Швидкі повернення можуть бути викликані хибними значками або описами вмісту.

Session Replays: саме так користувачі ”відчувають” ваш сайт. 

На вкладці «Recordings» ви можете переглянути повтори сеансу. На додаток до відстеження переміщень курсору та кліків, повторні відтворення містять таку інформацію, як URL-адреси входу та виходу, тривалість сеансу, дати та пристрої. 

Clarity також містить прапорець (галочку) «Skip inactivity», який дає змогу переглядати (вилучати) тривалі відрізки, коли користувачі нічого не роблять, що значно економить час під час перегляду кількох сеансів.

Heatmaps (теплові карти): візуалізуйте свій сайт через теплову взаємодію.

Heatmaps  – це простий спосіб візуалізувати сеанси та зрозуміти, як користувачі взаємодіють зі сторінкою. Теплі кольори позначають більш популярні райони, а холодніші – менш популярні. У Clarity доступні три типи теплових карт:

Click heatmaps Теплові карти, які орієнтовані на кліки. Вони показують, де користувачі клікали на сторінці сайту.

Tap heatmaps Теплові карти натискання показують, де користувачі торкалися (тапали) на сторінках сайту, використовуючи мобільні пристрої і планшети.

Scroll heatmaps Теплові карти прокручування показують, як далеко користувачі прокручували сторінку вниз.

Теплові карти click і tap  можуть допомогти визначити привабливий вміст і послужити основою для порівняння ітерацій. Вони також можуть виявити елементи, які користувачі помилково вважають інтерактивними, наприклад зображення, яке містить кнопку «play».

Використовуючи теплову карту прокручування, ви можете навести курсор на розділ сторінки, щоб переглянути відсоток користувачів, які досягли цієї точки. Теплові карти прокручування також визначають середню змінну — область у верхній частині сторінки, яку користувачі бачать перед прокручуванням.

Примітка: фільтри інформаційної панелі також можна застосувати до вкладок «Recordings» та «Heatmaps».


Як точно і правильно потрібно налаштувати Microsoft Clarity? 

Microsoft Clarity дозволяє легко додавати та керувати новими проектами, маскувати дані та блокувати певні IP-адреси. Він також інтегрується з Google Analytics, щоб надати більш детальну картину сильних і слабких сторін вашого веб-сайту.

Створення нового проекту:

Після входу в Clarity ви потрапите на сторінку «Projects». Натиснувши на «ADD A NEW PROJECT» та ввівши деталі (зазвичай, для полегшення та зручності пошуку, проект називають ідентично доменній назві сайту) ви створите новий проект. Варто зазначити, що функціональність Clarity доступна для всіх веб-сайтів, незалежно від обсягу трафіку.

Після створення проекту ви потрапите на сторінку «Setup» і отримаєте код відстеження Clarity. Код можна інтегрувати 2-ма варіантами:

 • вставити код  у розділ <head> HTML своєї сторінки або встановити його за допомогою плагіна Clarity для WordPress
 • інтегрувати код на всіх сторінках сайту за допомогою  Google Tag Manager. 

Clarity також надає інструкції з налаштування для кількох сторонніх платформ. 

Маскування даних у Clarity:

Є три режими маскування, які не дозволяють Clarity фіксувати конфіденційний вміст веб-сайту:

Strict: весь текст маскується.

Balanced: маскується лише конфіденційний текст. Конфіденційний текст включає поля введення, цифри та адреси електронної пошти. (Це налаштування Clarity за замовчуванням.)

Relaxed: жоден текст не замасковано.

Окрім режимів маскування Clarity, ви також можете маскувати певний вміст, наприклад зображення.

Примітка. Не рекомендується використовувати Clarity на сайтах, які містять конфіденційні дані, такі як медичні записи або фінансова інформація.

Блокування IP: виключити певних відвідувачів із відстеження

Блокування IP запобігає запису певних IP-адрес Clarity. Наприклад, ви можете заблокувати відвідування сайту членами вашої команди. Трафік, що надходить з адрес у списку блокування, не відображатиметься на інформаційній панелі вашого проекту.

Google Analytics: посилання на Clarity Recordings

Хоча між платформами є схожість, Google Analytics і Clarity не є конкурентами, вони доповнюють один одного. Google Analytics вимірює трафік та ефективність різних показників та відсоток досягнення цілей. Clarity відстежує подібні показники, але також дає змогу побачити, як користувачі насправді переміщуються та взаємодіють із вашим сайтом.

Наприклад, якщо ви помітили, що є сторінка з недостатньою ефективністю в Google Analytics, ви можете використовувати Clarity для перегляду сеансів користувачів і виявлення недоліків саме цієї сторінки. Можна зв’язати Clarity та Google Analytics і це дасть ще більше інформації про ваш сайт та взаємодію користувачів з ним (обов’язково варто зв’язувати аналітику та Clarity).

Висновок: 

Microsoft Clarity – корисний інструмент для аналізу поведінки користувачів на сайті. 

Перші дані починають надходити через дві години після встановлення. За кілька днів на панелі формується масив корисної інформації. Частина даних аналогічна тим, що збирає Google Analytics, але є унікальна інформація, представлена ​​у вигляді теплових карт та записів сеансів.

 

Використання даних, зібраних у Clarity, дозволяє краще розуміти запити користувачів сайту. 

Аналізуючи взаємодію користувачів із сайтом, значно легше:

 • виявляти неробочі кнопки, неактивні посилання, невидимі елементи на сторінках;
 • знаходити проблеми оптимізації сайту під мобільні пристрої;
 • визначати оптимальну довжину сторінок сайту;
 • переглядати відображення сторінок на різних пристроях та з різних браузерів;
 • моніторити поява помилок JavaScript на сайті

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом