Розумні кампанії в КМС - як нове рішення для залучення потенційних клієнтів

Розумні кампанії в Медійній мережі - це зручне рішення для ефективного управління медійною рекламою з урахуванням безлічі факторів.

 

В таких кампаніях використовується машинне навчання Google, яке дозволяє знаходити потрібних користувачів, створювати для них оптимальні оголошення та оптимізовувати ставки. Завдяки цьому ви можете розширити клієнтську базу та збільшити кількість конверсій.

У розумній кампанії в КМС підтримуються текстові, нативні і графічні оголошення всіх

розмірів. Вони дають можливість охопити цільову аудиторію на будь-якому етапі шляху до покупки - від зацікавленості до готовності.

1. Роль розумних кампаній в КМС в загальній стратегії роботи з аудиторіями

Розумні кампанії в КМС дозволяють реалізувати комплексну стратегію - від пошуку нових клієнтів до ремаркетингу

2. Як створити успішну кампанію

Переконайтеся, що відстеження конверсій налаштоване правильно

Розумні кампанії в КМС використовують дані про переходи для автоматичної

оптимізації, тому підрахунок повинен бути точним. Перевірте, чи усі важливі взаємодії

(реєстрації, покупки, заявки і т.д.) враховуються і чи відповідає відслідковування конверсій рекомендаціям Google реклами.

Додайте на сайт тег ремаркетингу

Щоб оголошення із розумних кампаній у КМС показувались тим, хто уже відвідував ваш сайт, на нього необхідно добавити фрагмент коду, тег ремаркетингу. Створювати списки ремаркетингу не потрібно. Алгоритми Google роблять це автоматично на основі статистики аудиторій.

Дізнайтеся, як проходить навчання розумних кампаній в КМС

Розумним кампаніям в КМС потрібен час для автоматичного налаштування та стабілізацію. Зазвичай період навчання триває 2-4 тижні. Після його завершення ви зможете внести зміни у кампанію та оцінити її ефективність.

3.Реалізація: структура кампанії:

3.1. Продумайте структуру кампанії.

Якщо ви хочете використовувати різні бюджети для різних груп оголошень чи різних географічних регіонів, тоді краще створити окремі кампанії. 

3.2. Правильно організуйте групи оголошень.

У кожній групі повинна бути одна цільова сторінка. Оголошення створюються на основі загального набору об’єктів.  Для кожного товару чи послуги необхідно створити окрему групу оголошень.

3.3. Задайте достатній денний бюджет:

 • якщо бюджет вибраний правильно, ви не будете упускати цінні покази;
 • якщо вибрана стратегія “Максимум конверсій”, денний бюджет повинен перевищувати вартість конверсії, яка використовується  у пошуковій мережі хоча б у 5-10 раз;
 • якщо вибрана стратегія “Цільова ціна за конверсію”, денний бюджет повинен перевищувати цільову ціну хоча б у 10 раз;
 • якщо вибрана стратегія “Цільова рентабельність інвестицій у рекламу” бюджет не повинен бути обмеженим.

3.4. Встановіть зв’язок із фідом (якщо він є).

Фід дозволяє розумній кампанії в КМС показувати персоналізовані динамічні оголошення тим, хто відвідував ваш сайт. Встановити зв’язок можна 2-ма шляхами:

 • при створенні кампанії у розділі “Розширені налаштування” натисніть “Налаштування динамічної реклами” та включіть фід;
 • в існуючій кампанії на вкладці налаштувань кампанії натисніть “Налаштування динамічної реклами”.
 1. Адаптивні медійні оголошення

Завантажте відповідні об'єкти оголошень.

Google буде автоматично створювати оголошення на основі добавлених вами об’єктів. Ці об’єкти повинні бути високої якості, щоб ваша реклама привертала увагу користувачів.

Об’єкти оголошень (рекомендовані):

 • 5 заголовків;
 • 5 стрічок описів;
 • 15 рекламних зображень;
 • 5 логотипів;
 • відео (необов’язково).
 1. Оцінка ефективності

Після запуску кампанії важливо вирішити як саме ви будете її відслідковувати. Рекомендовано дочекатись поки період навчання завершиться і система стабілізується. Враховуйте також час до конверсії (період від першого кліку до онлайн-конверсії).

Наприклад якщо стандартний час до конверсії у ваших медійних кампаніях складає Y днів, почекайте стільки ж після закінчення навчання (коли статус кампанії зміниться на   “Допущено”. Для більшості рекламодавців такий період складає 2-4 тижні.

Вибираючи показники для відслідковування, зверніть увагу на наступне:  

 • медійна реклама впливає на усі етапи на шляхи до покупки, включаючи пошукові запити та прямі відвідування сайту;
 • медійна реклама може викликати у користувачів зацікавлення до вашого бренду, навіть якщо вони не натиснуть на оголошення;
 • медійна реклама підвищує кількість конверсій.

 

 1. Об’єкти оголошень та цільові сторінки

Перевірте наскільки ефективні об’єкти оголошень.

Звіт про об’єкти.  Цей звіт допоможе зрозуміти, коли буде потрібно замінити неефективні об’єкти оголошення новими. При аналізі враховується кількість конверсій, коефіцієнт конверсії так і ціна за конверсію ( як для показів, так  і для об’єктів).

Регулярно добавляйте нові об’єкти та видаляйте ті, які виявились неефективними.

Не змінюйте об’єкти одразу.

Оптимізуйте цільові сторінки

Дизайн, контент, зручність та швидкість роботи сайту в значній мірі впливають на те чи здійснить відвідувач конверсію. Ми рекомендуємо зробити наступне:

Також дуже важливо пересвідчитись, що ваші цільові сторінки підходять для аудиторії, яку ви хочете зацікавити. Створіть окремі групи оголошень для користувачів, які цікавляться окремими категоріями товарів. Вкажіть відповідні цільові сторінки, щоб реклама була максимало релевантною.

 1. Бюджети та ставки

Відкоригуйте налаштування розумних медійних кампаній щоб підвищити ефективність.

6.1. Перегляньте бюджети. Важливо переконатись, що розумні кампанії в КМС не обмежені бюджетом. Бо у такому випадку ви можете втрачати цінні конверсії:

 • якщо ваш бюджет надто низький, то збільшіть його так, щоб він у 10 раз перевищував вартість цільової ціни за конверсію;
 • якщо ви використовуєте стандартні кампанії в КМС, то поступово переносьте бюджет у розумні кампанії. Щоб не порушувати роботу алгоритмів, робіть це не частіше, ніж 1 раз в тиждень.

6.2. Скоригуйте налаштування ставок:

 • коли період навчання закінчиться, ви зможете розпочати коригувати цільову ціну за конверсію. Щоб забезпечити стабільність проведення кампанії, підвищуйте або понижуйте ціну поступово, не більше ніж 10-20% за один раз.
 • використовуйте стратегію Максимум конверсій щоб отримувати якомога більше конверсій у рамках заданого бюджету;
 • якщо компанія не обмежена бюджетом і ви хочете розширити розумні кампанії, то збільшіть цільову ціну за конверсію , щоб ваша реклама стала більш конкурентноспроможною.

 

Підсумок: розумні медійні кампанії - порівняно новий та ефективний спосіб реклами та отримання нових клієнтів. Потребує мінімального часу для запуску та зусиль для налаштування. Автоматизовані стратегії навчання Google забезпечують максимальне націлення на зацікавлення аудиторій за рахунок сканування сторінок сайту. Із вашою сторони важливо мати працюючий сайт із оптимізованими цільовими сторінками та продумані яскраві креативи для оголошень

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом