Типи реклами в LinkedIn
Більшість рекламних оголошень в LinkedIn можна віднести до однієї з чотирьох категорій. Давайте розглянемо кожен із них разом з деякими прикладами.
Платна реклама
Це реклама в стрічці новин, яка виглядає як стандартні дописи, за винятком доданого тегу - «promoted» чи «sponsored». Вона чудово підходить для залучення нових клієнтів та має високий рівень показу та охоплення, що дає можливість створити клікабельний макет та текст, на який користувачі захочуть натиснути.
Можна використовувати будь-який із наведених нижче форматів реклами:
- Оголошення з одним зображенням;
- Карусель зображень;
- Відеореклама;
- Реклама подій.
Рекламні повідомлення
Платна реклама обміну повідомленнями відображатиметься як повідомлення у папках «Вхідні» користувачів, що може бути надзвичайно корисним.
Ці оголошення позначені рекламним тегом і мають кнопку із закликом до дії, але користувачам потрібно відкрити повідомлення, щоб позначити його як прочитане, і воно залишається в папці "Вхідні" навіть після цього.
Ці оголошення відомі своєю високою частотою показів, і вони можуть бути надзвичайно успішними.
Текстові оголошення
Текстові оголошення відображаються на правій бічній панелі, яка залишається незмінною і видимою, поки користувачі переглядають платформу. Ці оголошення схожі на рекламу на бічній панелі у Facebook.
Стандартні текстові оголошення будуть мати одне зображення у вигляді логотипу бренду та клікабельного CTA. Їх легко створити, і хоча їхня видимість може бути нижчою, ніж у інших рекламних варіантах LinkedIn, вони можуть забезпечити результати за доступною ціною.
Динамічні оголошення
Текстові та динамічні оголошення надзвичайно подібні (оскільки обидва з’являються у правій стороні інтерфейсу Linkedin), з двома істотними відмінностями:
- Динамічні оголошення зазвичай відображаються самі по собі, як можна побачити на прикладі нижче. (Текстові оголошення групуються разом по 2 чи по 3 одразу)
- Динамічні оголошення використовують ім’я та зображення користувача, щоб привернути його увагу, що є найбільшою перевагою. Це часто використовується, щоб продемонструвати роботу, продукт чи послугу або отримати followers+
Цілі реклами LinkedIn
Цілі визначають, для яких результатів ви оптимізуєтеся, і вони можуть суттєво вплинути на ефективність кампанії. Вибір правильної цілі - ключовий момент у налаштування реклами у LinkedIn.
У LinkedIn Ads є три категорії цілей, кожна з яких має різні конкретні дії.
Awareness ads on Linkedin
Рекламні оголошення зосереджені на підвищенні впізнаваності бренду. Такі оголошенння надають пріоритет показам над іншими діями, як-от кліки чи відвідування сайту. Ви платите за тисячу переглядів (CPM).
Тут є лише одна конкретна мета, а саме – поінформованість про бренд.
Consideration ads on LinkedIn
Ці оголошення cпрямовані на те, щоб спонукати користувачів трохи більше взаємодіяти з вашим брендом, компанією та послугою. Тобто, у цій категорії вже йде більше залучення користувачів.
Конкретні цілі в рамках цієї категорії включають:
Відвідування веб-сайтів, де ви платите за клік.
Залучення, де ви можете платити за клік або за дію (наприклад, перехід на сторінку).
Перегляди відео, де ви платите за перегляди відео вашої відеореклами на платформі.
Conversion ads on LinkedIn
Конверсії надають пріоритет конкретним і прямим діям. У більшості випадків ви можете платити за клік або за ці окремі конверсії. Це категорія дії - покупки, конверсії на сайті, ліди.
Нижче наведено параметри, які стосуються цілей конверсій:
Lead generation, яка надає користувачам форми, які автоматично заповнюються інформацією про учасника. Ім’я, номер телефон, email - платформа автоматично бере дані з вашого профілю у LinkedIn (обов’язкова умова - PRIVACY POLICY на сайті компанії, адже LinkedIn дозволяє використання цілі Lead generation ЛИШЕ за умови посилання на privacy policy компанії).
Website conversions, залучення потенційних клієнтів на сайт, завантаження ресурсів або покупки.
Job applications, залучення користувачів подавати заявки на вашу вакансію на платформі.
Скільки коштує реклама LinkedIn?
Як і всі платформи PPC, витрати на рекламу LinkedIn значно відрізняються залежно від ряду факторів. Вони включають тип реклами, яку ви показуєте, скільки брендів конкурують за вашу цільову аудиторію та що відбувається на ринку в цілому.
Ви можете встановити ставки, які обмежують суму, яку ви готові заплатити за певну дію. Є можливість вказати, що ви хочете платити лише до певної суми CPC в доларах. Це дає вам можливість контролювати витрати, але якщо ваша ставка буде занадто низькою, ви можете втратити потенційні місця розташування.
CPC зазвичай коливається від 5-ти до 7-ми доларів, менше 10-ти доларів за 1000 показів і близько 1-го долара або менше за кожне надіслане рекламне повідомлення. Але знову ж таки — це може значно відрізнятися в залежності від країни показу та пропозиції.
Цільові і вирішальні особи, які приймають рішення.
Насправді дуже поширена помилка з рекламою LinkedIn. Занадто багато початківців-таргетологів зосереджені на орієнтуванні на широку аудиторію, тобто намагаються охопити кожну людину, яка коли-небудь скористається продуктом чи послугою, яка рекламується. Найчастіше вони витрачають кошти на людей, які можуть бути зацікавлені в продукті чи послузі, але в кінцевому підсумку - не приймають рішення. Хоча правда, що деякі з цих осіб, які не приймають рішень, мають право впливати на рішення в своїх організаціях. Але це маленький %. Реклама буде набагато ефективнішою, якщо вона з самого початку знайде потрібну людину.
Звуження аудиторії до потрібних людей може бути складним, але LinkedIn має функції націлювання на посади, типи компаній, кількість співробітників, тощо.
Включення чи виключення своїх підписників з показу реклами у LinkedIn.
Під час налаштування критеріїв націлювання є можливість включати або виключати користувачів, які вже підписалися на вашу компанію. Є вагомі причини робити і те, і інше.
Якщо ви вирішите включити ваших підписників компанії, ви зможете скористатися більш теплим зв’язком.
Користувачі з більшою ймовірністю будуть взаємодіяти з рекламою і можуть залишити позитивні відгуки та коментарі.
«Я вже проходила цей курс, це було чудово!» – це коментар, який може заохотити інших користувачів, які вперше перейшли на конверсію, або хочуть дізнатися більше.
Якщо ви випускаєте нові продукти чи послуги або хочете збільшити продажі за певною рекламною акцією, ці підписники також принесуть вам користь.
Однак - виключення поточних підписників вашої компанії може підвищити точність і ефективність націлювання.
Якщо ви хочете запустити відеокампанію, розроблену для підвищення впізнаваності бренду, вам насправді не потрібно показувати цю рекламу наявним користувачам. Ви можете заплатити за кліки або дії, які не принесуть вам особливої користі, але призведуть до витрат на рекламу.
Підсумок:
Насправді, є дуже багато нюансів і “підводних” каменів, які не описати і не розказати в одній статті. Кожен бізнес - унікальний та вимагає індивідуального підходу до налаштування.
Щоб вийти на новий рівень, знайти зацікавлених клієнтів (особливо актуально для B2B) - LinkedIn чудово для цього підійде.
А Ви вже зареєстрували свій бізнес у соціальній мережі LinkedIn?
Професіональні таргетологи Panem Digital Agency працюють з LinkedIn рекламою по всьому світу, вони знають нюанси того чи іншого бізнесу у різних країнах.