Вирішили налаштувати та запустити Discovery кампанію, як тільки такий формат з'явився. Для тесту взяли рекламний акаунт сайту клієнта по доставці суші.
Контекстна реклама у них працює уже довший час: пошукові рекламні кампанії, 2 Smart кампанії, орієнтовані на дзвінки з реклами, та ремаркетинг по аудиторіях відвідувачів сайту. Конкуренція у сфері доставки суші досить висока, і потрібно боротись за нових та зберігати постійних клієнтів.
Після аналізу останніх результатів було поставлено 2 задачі:
- Збільшити акцент націлення користувачів на мобільну версію сайту, знайти мотивацію до здійснення замовлень;
- Пошук нових, додаткових та потенційно-зацікавлених аудиторій.
Вже налаштовані рекламні компанії працювали на свій максимум, але відчувалась часткова нестача замовлень, у зв’язку із дуже великою конкурентністю на ринку.
Особливості формату:
Формат Discovery дозволяє залучати зацікавлену аудиторію, коли вона переглядає контент і готова дізнатися про нові товари та послуги. Оголошення Discovery показуються на наступних майданчиках:
- в YouTube - на головній сторінці в стрічці та в блоці з рекомендаціями
- в стрічці рекомендацій Discover в мобільному додатку пошуку Google (з'являється на мобільних пристроях і завантажується кожен раз, коли користувач Chrome відкриває нову вкладку в браузері. У кожного користувача ця стрічка персоналізована, на підставі тих ресурсів які користувач відвідує і на підставі того, що він цікавиться)
- в Gmail на вкладках «Промоакції» і «Соцмережі».
Щоб визначити, коли показувати рекламу Discovery, Google використовує машинне навчання. Це дозволяє показувати оголошення тим користувачам, яким дана реклама буде цікава.
Рішення:
Ми вирішили використати одразу усі 3 доступних місця розміщення
Рекламу розділили на декілька напрямків:
- Загальна група (general) – націлена на аудиторії по зацікавленнях із замовлення доставки їжі, фаст-фуду, та любителів відвідувати кафетерії та тематичні заклади.
- Окремі групи по ключових словах по назвах типів ролів
Гео: м. Львів та 5 км по радіусу навколо
Період: 01 – 30.06.2020
Ціль кампанії: Потенційні клієнти
Стратегія: Оптимізатор ціни за конверсію
Результати:
За 1 місяць експерименту було отримано 208 502 покази рекламних оголошень, 2719 кліків, при середній ціні кліку – 0, 78 грн, і при вартості конверсії всього 29,96 грн.
Для порівняння – у активій та добре працюючій пошуковій кампанії цього ж сайту вартість конверсії може сягати від 100 до 140 грн.
У тестованій Дискавері кампанії по таргетингу між группами розподілились наступним чином:
Найбільше охоплення та результат принесла группа націлена на аудиторії по зацікавленнях.
Як показують дані з Google Analytics такий вид рекламної кампанії дав 26 нових прямих замовлень, при денному бюджеті 50 грн (інші конверсії – замовити зворотній дзвінок, добавити товар у корзину).
Підсумок:
- Приріст платного трафіку склав майже 20 % в порівнянні з попереднім періодом. Мобільний трафік за цей же час за рахунок Discovery Ads виріс на 27%. Фактично - ми привели нових користувачів мобільного трафіку, які не були у воронці до цього, і згенерували додаткові ліди за рахунок підключення нового інструменту.
- Звернення до користувачів, які відкриті для чогось нового, так само важливо, як і таргет на користувачів, які шукають щось конкретне.
- Discovery Ads - відмінний інструмент для тих, хто хоче працювати з новою аудиторією і створювати попит на свій товар.
- Недолік даного типу кампаній: не можна контролювати і оптимізувати. Google не вказує, як саме розподіляється трафік, як відбувається аукціон між рекламодавцями, конкурує даний інструмент з іншими в рамках однакових місць розміщень, і не надає можливість виключити будь-якої з каналів трафіку.