Кейс - практичний приклад SEO електронної комерції: 3,4 мільйона сторінок в індексі менше ніж за рік для нового сайту

Клієнт: інтернет-магазин, що продає вживані та нові автозапчастини. Великий асортимент товарів, більше 30 млн товарів.

Країна просування: Іспанія

Галузь просування: Інтернет-магазин

Мова просування: Іспанська, Англійська

Проблема:  SEO супровід на етапі запуску сайту, технічна оптимізація

SEO-ЦІЛІ:

 • Максимальна кількість сторінок товарів в індексі
 • Релевантний органічний трафік

KPI:

 • Технічна оптимізація перед запуском сайту
 • Оптимізація сторінок товарів
 • Нарощування посилального профілю
 • Збільшення кількості пошукових запитів, які генерують лідів
 • Ріст пошукового трафіку на сайт

ПРОБЛЕМИ, З ЯКИМИ  СТИКНУЛИСЯ НА ПОЧАТКУ РОБОТИ:

 • Новий сайт без видимості у пошуковій видачі
 • Проблеми з індексацією
 • Не відповідність вимогам технічної оптимізації
 • Конкуренція з сайтами агрегаторами
 • Відсутня on-page оптимізація сторінок сайту 

Після аналізу ніші стало зрозуміло, що потрібно просувати сторінки товарів, оскільки більшість користувачів шукають автозапчастини по їх номерах, а не по назві або загальній категорії. Маючи більше 30 млн сторінок товарів, які потрібно просувати, основний акцент - це індексація: чим більше товарів буде в індексі, тим більше шансів, що користувач купить товар на сайті клієнта.ВИКОНАНІ НАМИ РОБОТИ:
Ми розділили завдання на три етапи:

ЕТАП 1:

Провели технічний аудит сайту, який показав недоліки сайту, а саме: відсутня мікророзмітка, не читабельні урли, дублі мета-тегів, “orphan pages”, не розмічені заголовки H1-H3 на сторінках та інші. Виокремили та проаналізували основних конкурентів та зібрали семантичне ядро для оцінки ринку, щоб сформувати категорії та марки, які мають попит серед користувачів. Завдяки цьому в подальшому можемо направити зусилля на пріоритетні сторінки. 

ЕТАП 2:

Другим етапом ми впровадили технічні рекомендації, а саме зробили акцент на мікророзмітку та сайт-мапу у форматі / sitemapindex.xml. Прописали релевантні мета-теги (title, discription, H1). Провели on-page оптимізацію категорій (марок авто та основні категорії запчастин) та сторінок товарів. Це дало змогу Уникнути дублювання мета-тегів на сторінках товарів та пагінації; швидку індексацію сторінок.

Оптимізовані мета-теги на сторінках товарів, дали можливість потрапити в ТОП-3 за низькочастотними запитами.

ЕТАП 3:

Наступним кроком було сформовано рекомендації для внутрішньої перелінковки та Linkbulding strategy. Внутрішня перелінковка дозволила збільшити кількість посилань саме для сторінок товарів, оскільки деякі товари мали до цього одне посилання зі сторінки пагінації. Дані блоки перелінковки також дозволили новим товарам на сайті швидко потрапити до індексу Google, оскільки Googlebot починав сканувати їх вже на головній сторінці.

Для високих позицій по високочастотним запитам в такій конкурентній ніші потрібно мати авторитетний домен, тому завдяки Linkbuilding strategy ми проаналізували як конкуренти нарощують свій посилальний профіль, які пріоритетні сторінки підсилюють, яка якість зовнішніх посилань  і на аналіз і з цього зробили власну стратегію, яку адаптували під власні пріоритети.ДОДАТКОВІ РОБОТИ

 • Створення окремих сторінок для товарів з однаковим номером

Оскільки може бути декілька товарів з однаковим номером, але різними по стану, якості. Дана сторінка містить лістинг таких товарів, і користувач може обрати найбільш релевантний.

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ:

ІНДЕКСАЦІЯ СТОРІНОК - МЕНШЕ НІЖ ЗА РІК 3.4МЛН СТОРІНОК В ІНДЕКСІ, БІЛЬШІСТЬ З ЯКИХ САМЕ ТОВАРНІ

РЕАЛІЗАЦІЯ ВНУТРІШНЬОЇ ПЕРЕЛІНКОВКИ ТА ЇЇ РЕЗУЛЬТАТ

GOOGLE SEARCH CONSOLE - З 0 до 5000 кліків/день та 130000 показів/день з середньою 12 позицією 

ТРАФІК СТОРІНОК ТОВАРІВ

ТРАФІК СПЕЦІАЛЬНИХ СТОРІНОК ДЛЯ ТОВАРІВ З ОДНАКОВИМ НОМЕРОМ

КІЛЬКІСТЬ ПОШУКОВИХ ЗАПИТІВ

ОРГАНІЧНИЙ ТРАФІК - З 0 ДО 10000

ВИСНОВКИ

За рік стабільної роботи було отримано більше 3 мільйонів сторінок в індексі. Сайт за цей час отримав, згідно даних сервісу Ахрефсу, 10000 органічного трафіку на місяць, 1230000 кліків та 39500000 показів за релевантними запитами. Середня позиція - 12 по всіх запитах, що свідчить про якісну оптимізацію сторінок товарів. Незважаючи на те, що сайт новий, показали хороший результат у конкурентній ніші. 

Якісна оптимізація є важливою складовою просування сайту в топи та збільшення активних відвідувань сайту.Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом