Фактори, на які варто звернути увагу при виборі cms з точки зору SEO

Важливим фактором при виборі CMS для сайту являється SEO-функціонал доступний в системі. Це безпосередньо буде впливати на SEO-просування сайту.

Рекомендуємо звернути увагу на такі фактори:

1. CMS повинна підтримувати 301 редірект http: // сайт на http: //www.сайт, або мати цю можливість з коробки. А також повинна бути можливість 301 редіректу з написання http://www.site.ua/сторінка на http://www.site.ua/сторінка/ – зі слешем на кінці, або навпаки, якщо використовуються адреси даного виду.

2. Повинна бути автоматична генерація файлу sitemap.xml. Якщо на сайті більше 5000 рядків, відповідно до стандарту sitemap, СMS повинна автоматично розбивати карту сайту на декілька файлів, до 5000 записів. При цьому в CMS повинна бути можливість зміни <priority> від 0.1 до 1.0, <changefreq> і параметр «не виводити сторінку в sitemap.xml». Параметри <lastmod> – дата того дня, коли збережена сторінка (внесені останні зміни).  LastModify стосується і заголовків сторінок сайту – цей параметр в headers сайту повинен бути коректним і залежати від реальної дати правки сторінки.

3. У CMS повинна бути можливість редагування файлу robots.txt. І технічні сторінки сайту повинні бути відразу закриті від індексації за замовчуванням. Це динамічно формовані сторінки (наприклад, результати пошуку по сайту), мобільна версія, адмін-панель і т.д. Повинна бути можливість закрити від індексації вибіркову сторінку (категорію, елемент) сайту.

4. Для кожної сторінки сайту, категорій, елементів повинна бути можливість прописування метатегів title, description, keywords, а також канонічного тега. Обов’язково автоматичне формування заголовка title, якщо він не заповнений вручну, з яким-небудь принципом, наприклад, для товару «Назва – Категорія – Сайт». А також бажана автоматична генерація title за користувальницькому шаблоном і «масці».

5. Повинна бути можливість формування ЧПУ для будь-яких сторінок автоматично з можливістю ручної правки всього адреси. Автоматичне формування бажано з можливістю вибору: кореляцій, транслітом з назви сторінки або переведенням на яку-небудь мову. Обов’язкова можливість налаштування закінчення адрес сторінок: слеш, .htm або .php, наприклад.

6. Повинно бути автоматичне формування заголовка Н1 з назви сторінки з можливістю перевизначити його вручну.

7. У CMS повинна бути можливість налаштувати редіректи, де для нової сторінки можна ввести старий URL, з якою йтиме перенаправлення 301 на неї.

8. Повинна бути коректна обробка помилок 403, 404, 503, з відповідними headers (ні в якому разі не 200 OK), з можливістю оформлення шаблону цих сторінок.

9. Якщо на сайті є пагінація, наприклад, опис категорії, то цей текст повинен бути тільки на основній сторінці; при натисканні на цифру 2 цей текст дублюватися не повинен.

10. У адмінці повинна бути можливість вставки у вихідний код сайту всяких лічильників, скриптів і т.д.

11. Всі скрипти повинні бути в окремому (-их) файлі (-ах). Ідеально, якщо CMS сама стискає CSS і JS в один файл.

12. Бажана автоматична перелінковка, коли можна вказати ключ і CMS сама знаходить всі ключі в текстах на сайті і перетворює їх на посилання.

13. Якщо у новин, статей, товарів і т.д. є таке поняття, як «Анонс» у списку, необхідна можливість відключати анонс при переході на основну сторінку.

14. На всіх сторінках часто потрібно скрипт по захисту від копіювання та відразу з ним функції «Вихідний код правою кнопкою». Ідеально, якщо в адмінці є відповідний параметр.

15. Автоформування хлібних крихт у форматі v: Breadcrumb

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом