ЧИ ПОТРІБНО РЕКЛАМУВАТИСЬ У ЧАС КАРАНТИНУ?

Досить складне питання, і відповідь не може бути однозначною. В час, коли весь світ бореться із пандемією Коронавірусу, бізнес прикрутив свої обороти до мінімуму.

Нова криза не дозволяє виходити людям на вулицю, підприємства та виробництва масово скорочуються та зупиняються. Здавалось би – тепер точно не до реклами.

Але…

РЕКЛАМУВАТИСЬ ТЕПЕР ПОТРІБНО

Інакше – є шанс, що Ви узагалі зникнете з ринку.

Основне – розуміти чи будуть зараз доцільні Ваші товари чи послуги. І вміти правильно підлаштуватись під нові умови та ситуацію.

Спад можна використовувати для захоплення частки у конкурентів, а потім потужно вирости на етапі неминучого економічного підйому. Криза — час V-подібної траєкторії. Спочатку все падає, а потім злітає. 

Так, звісно буде не просто. Потрібно попередньо підрахувати усі страхи та ризики, частку конкурентів, які зараз залишились на ринку, та продумати свою власну Унікальну Торгову Пропозицію.

Приклади, як світові бренди під час світової кризи за допомогою продуманих рекламних стратегії змогли отримати позитивні результати:

• Amazon виріс на 28% під час «поганого» 2009-го року — компанія активно інвестувала і просувала електронні читалки Kindle і купівлю цифрових книг. У підсумку, їхні продажі обігнали друковану продукцію, а компанія вчасно зайняла стратегічно важливий ринок.

• У 2001 році, після того як по ринку вдарила криза доткомів, корпорація Procter&Gamble не побоялася інвестувати в запуск і маркетинг цілої категорії нових продуктів. Компанія запустила бренд для прибирання Swiffer WetJet і, на тлі низької активності конкурентів, змогла легко донести до споживачів потрібний меседж і завоювати ринок.

• Після кризи 2008-го року PepsiCo вклалася в ребрендинг лінійок Pepsi, Mountain Dew та іншої продукції. А також запустила велику кампанію зі слоганом Optimism, переробила упаковку і навіть позиціонування.

Так, звісно в Україні криза буде іншою. Частина бізнесів його не переживе, частина скоротиться до мінімуму, або зазнає сильних відчутних втрат. На даний момент цінною буде порада – адаптуватись, і не поступово, а швидко, сміливо, затребувано.

Приклади наших клієнтів:

  • Інтернет-магазин продажу картин по номерах.

Стратегія: З моменту початку карантину – уся реклама перероблена від відчуття проблеми – Чим зайнятись вдома на карантині? Компанія швидко адаптується під доставку по місту, адресну, і в день замовлення.

Результат: Показники продажів за березень в 6 раз перевищили цифри за будь-який попередній період:

  • Компанія доставки азіатської їжі.

Питання : Як допомогти клієнту прийняти рішення про замовлення?

Стратегія: Переробка усіх рекламних кампаній під слоган "Залишайтесь вдома. У нас безконтактна доставка". Компанія швидко адаптується, підготовлює максимально можливість безпечної доставки та забезпечення кур’єрів додатковим захистом.

Результат: Збільшення показників по замовленнях (у порівняні з використанням попередніх рекламних текстів) у три рази:

  • Компанія по замовленні гелевих кульок для свят та їх організація.

Питання: Чи в час карантину людям вдома хочеться  інколи відчуття свята та зміни негативних думок? Що ми можемо зробити для цього?

Стратегія: Швидка організація кампанії під персональну доставку, яка здійснюється безконтактно. Кур’єр привозить святкові кульки в обумовлений час, і залишає в обумовленому попередньо місці зручному для клієнта (біля дому, біля воріт, чи під дверима квартири). Вся інформація прописується в рекламних оголошеннях. Налаштовується на підібрану зацікавлену аудиторію, і запускається  в роботу.

Результат: Кількість конверсій збільшилась на 30% у порівнянні з попередні періодом, а вартість конверсії зменшилась в 2-3 рази.

Отже: РЕКЛАМУВАТИСЬ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ – ВАРТО!

Так – це буде не легко, так – є багато ризиків та можливих непередбачуваних моментів, так – вона може не спрацювати. Але, якщо попередньо продумати стратегію, підлаштуватись під потреби ринку та зрозуміти, як саме Ви зможете зараз бути корисними, то все зможе працювати.

Бережіть себе, зберігайте спокій, та залишайтесь вдома.

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом