Кейс просування стоматологічної клініки - простий підхід до реклами у висококонкурентній ніші

Специфіка: у клієнта 2 приватні клініки у 2 окремих районах Києва, дані яких об’єднані на 1 спільному сайті. Клініки надають послуги різної специфіки:

  • терапія;
  • імплантація;
  • ортодонтія;
  • хірургія;
  • відбілювання, парадонтія.

Завдання: налаштувати рекламу на 2  окремі локації по розміщенні клінік та радіусу навколо, націлитись на цільову максимально зацікавлену аудиторію, забезпечити клініку стабільним потоком нових пацієнтів та звернень.

Труднощі: клініки знаходяться у 2 елітних та густозаселених районах Києва - Голосіївському та Солом’янському, де доволі висока конкуренція, велика кількість клінік, аудиторія перенасичена пропозиціями та акціями. Відповідно, це формує високі ціни за клік, перенасичений пропозиціями ринок, та складна боротьба у статистиці аукціонів за покази на першій сторінці Google сторінка.

Етапи побудови та запуску реклами:

1-ий місяць:

  • Пошукові кампанії. 

1.1. Збираємо семантичне ядро, збираємо високочастотні та середньо частотні ключові слова. Паралельно проводимо аналіз реклами конкурентів, порівнюємо їхні ключові слова із нашим первинним списком, виокремлюємо ті ключі, які не пересікаються, і вносимо їх у наш список окремою групою.

1.2. Налаштовуємо 2 окремі пошукові кампанії, виставляємо локацію по точці знаходження клініки, і націлюємо по радіусу 5 км навколо. Загружаємо ключові слова у групи оголошень у акаунт Google Ads. До кожної групи створюємо по 3 текстових оголошення та 2 адаптивних.

1.3. У тексти оголошень берем за основу показати максимальні переваги, інноваційні методики, та заклики до дії одразу із оголошення:

1.4. Стартуємо із цілі на рівні кампанії - Потенційні клієнти, стратегія призначення ставок - Максимум кліків із обмеженням на рівні гранично допустимої для розміщення на першій сторінці. Ключові слова у фразовій відповідності.

Показники після перших 2 тижнів роботи реклами:

Голосіївський район - 9 підтверджених звернень:

Солом’янський район - лише 1 звернення:

1.5. Вирішуємо змінювати стратегію подальших дій. Виділяємо із показу частину ключових слів із високою частотністю, які генерували багато трафіку, але не дали жодного ефективного переходу, переводимо їх у точну відповідність, і запускаємо знову у роботу:

Оскільки більшість конверсій було здійснено із мобільних пристроїв, і за рахунок здійснення дзвінка одразу із рекламного оголошення для здійснення Запису на консультацію, то вносимо редагування для показу реклами за різними типами пристроїв :для Мобільних пристроїв збільшуємо, для Компютерів - зменшуємо:

1.6. Працюємо із рекламою ще 2 тижні, і знову перевіряємо показники:

Голосіївський район - 14 звернень

Солом’янський район - 4 заявки

Також по кожній кампанії фіксуємо зменшення вартості конверсій в 1,5 рази.

Коригуємо дані по рекламі, знову сегментуємо ключові слова, вимикаємо неефективні (ті, що привели багато трафіку, але не дали щодного корисного результату) та рухаємось далі.

2.Медійна реклама. Запускаємо медійно-банерну рекламу із націленням на локації по місцезнаходженні клінік та радіусах 7 км навколо.

2.1. Формуємо групи оголошень по інтересах, спеціальна оголошення по ключовиках, по імплантації, та окремі 2 групи по прив’язці до району місцезнаходження:

2.2. Створюємо та загружаємо медійні банери із спеціальними пропозиціями та оферами:

2.3. Аналізуємо показники після першого місяця роботи. Фіксуємо 14 конверсій по середній вартості 17,64 грн. 

2.4. Вимикаємо неефективні групи оголошень, та створюємо нові - під конкурентів.

2-ий місяць оптимізації реклами

  •   Пошукові кампанії - після отримання стабільності звернень та заявок на сайті,

переводимо на стратегію призначення ставок - Максимум конверсій, вимикаємо неефективні текстові оголошення, збираємо додаткову та більш спеціалізовану мінусовку.

  • Медійна реклама - зміщуємо акцент на рекламі під сайти конкурентів загружаємо оновлені креативи:

3. Після отримання інформації від клієнта, що найбільш ефективні звернення по дзвінках, а також досі продовжує лідирувати трафік із мобільних телефонів, вирішуємо експериментально запустити Smart-кампанії на дзвінки.

Основне завдання - щоб потенційний клієнт мав можливість одразу із рекламного оголошення здійснити дзвінок у клініку для отримання консультації:

Результати після перших 2-ох тижнів роботи - 12 дзвінків по рекламі:

4. Локаційна реклама. Тестово запускаємо рекламу із орієнтуванням на оффлайн-відвідувачів. Для експерименту спочатку беремо 1 із клінік ( у Голосіївскому районі). Загружаємо тексти оголошень, креативні банери, відео з Youtube- каналу та прив’язуємо дані з Google Maps.

За перші 2 тижні роботи реклами фіксуємо перші ефективні показники - 13 оффлайн конверсій по побудові маршрутів та перегляді локацій.

Загальні показники по рекламі за 30 днів роботи :

Підсумок: для запуску реклами стоматології важливо підходити дуже зосереджено та персоналізовано. Важливо вивчати цільову аудиторію, побудувати портрет потенційного клієнта, моніторити рекламу конкурентів та будувати цікаву та унікальну УТП. В розрізі контекстної реклами важливо максимально чітко підібрати релеватні ключові слова, націлювати трафік на цільові сторінки сайту, та цілитись на досягнення ефективних цільових конверсій.

Інші наші кейси


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом