Google ADS, як інструмент підвищення впізнаваності бренду - кейс Cluwb4Paws

Як правильно будувати стратегії для ефективної реклами на Литву та  тестувати їх на практиці 

Клієнт: бренд кормів для домашніх кішок та собак. Преміум-раціони для котів та собак КЛУБ 4 ЛАПИ виготовляються на заводах KORMOTECH в Україні та Литві та на замовлення в Австрії та Німеччині. Рецептури розроблені фахівцями компанії KORMOTECH спільно з американськими (PETFOOD WORLDWIDE DEVELOPMENT) та польськими експертами (PETFOOD SPECIALITIES), під наглядом українських ветеринарів та експортуються в Європу та світ.

Тематика: Преміум-раціони для котів та собак 

Завдання від клієнта: налаштувати та запустити рекламу на Литву, підвищити впізнаваність бренду, зацікавленість потенційної аудиторії, і як наслідок - збільшити ріст продажів продукції

Цілі: для реклами вирішили запустити 2 типи рекламних активностей - пошукові та медійно-банерні кампанії

Проблематика: рекламу потрібно було запустити на Литву. Попередньо потрібно було вивчити та проаналізувати ринок, дослідити конкурентів та запустити рекламу власне на литовській мові.

Період роботи над проектом:

квітень 2022 і досі 

   Усі власники чотирилапих розуміють один одного без слів. Якими б різними ми не були, є речі, що нас об'єднують. Деякі з них можна побачити - фото улюбленця, шерсть на одязі, подряпини на руці, чи милий брелок на зв’язці ключів. Ці символи знайомі тільки нам і утворюють справжній клуб — таємне об'єднання мільйонів, яке невпинно зростає. Головна таємниця “КЛУБУ 4 ЛАПИ” у тому, що ми, його учасники, стаємо кращими через улюбленців, які чекають вдома. Бренд КЛУБ 4 ЛАПИ — також член клубу. Раціони створюють люди, яких надихає людяність, любов і турбота про своїх власних улюбленців.

Опис реалізації кейсу та пошук оптимального рішення

 1. Пошукова реклама

Після дослідження ринку Литви виявили, що в основному аудиторія шукає інформацію на 2 мовах: литовській та англійській. Вирішуємо експериментально на місяць часу запустити 2 окремі пошукові кампанії  опісля порівняти результати.

1.1. Пошукова реклама (LT)

Збираємо ключові слова по окремих напрямках пошукових запитів - окремо по харчуванні для кішок, окремо для собак. Прописуємо тексти оголошень і додатково їх адаптовуємо із native speaker з Литви за сприянням із клієнтської сторони.

Важливий момент : у кожному оголошенні робимо акцент та підтримку та солідарність з Україною.

Підбираємо аудиторії по інтересах, і запускаємо показ реклами

Результати першого місяця роботи кампанії:

Здійснили сумарно 2262 покази рекламних оголошень у пошуковій системі Google, отримали прямих 293 переходи на сайт, середня ціна кліку 1,46 євро.

1.2.  Пошукова реклама (EN)

Збираємо ключові слова по окремих напрямках пошукових запитів - окремо по харчуванні для кішок, окремо для собак. Прописуємо тексти оголошень на англійській мові. Тут також робимо додатковий акцент на підтримку України.

Територія націлення - окремі великі міста Литви та радіус навколо.


Результати першого місяця реклами:

Здійснили 116 показів рекламних оголошень, отримали 8 переходів на сайті при середній ціні кліку 0,46 євро та витрачених коштах 3,86 євро.

Оскільки отримало доволі мало активних заходів на сайт, то вирішуємо вимкнути цю експериментальну кампанію, і її бюджет на наступний місяць направити на інші типи кампаній.

 1. Медійно-банерна реклама

Запускаємо 2 окремі кампанії - окремо напрямок для кішок, окремо для собак.

2.1. Display_Cats

Налаштовуємо медійну кампанію, розділяємо на 3 групи оголошень на аудиторіями:

 • за інтересами;

 • за ключовими словами;

 • окремий важливий акцент - аудиторія сайтів конкурентів:Формуємо адаптивні медійні оголошення із закликами переходити на сайт та замовляти продукцію:

Результати першого місяця роботи реклами:

Здійснили 150 946 покази адаптивних медійних банерів на сайтах-партнерах Google, отримали прямі 2565 переходи на сайт, середня ціна кліку 0,02 євро, витрачено сумарно 51,95 євро.2.1. Display_Dogs

Налаштовуємо медійну кампанію, розділяємо на 3 групи оголошень на аудиторіями:

 • за інтересами;

  • аудиторія сайтів конкурентів;

 • за ключовими словами;Формуємо адаптивні медійні оголошення із закликами переходити на сайт та замовляти продукцію:

 

Результати першого місяця роботи реклами:

Здійснили 109 590 покази адаптивних медійних банерів на сайтах-партнерах Google, отримали прямі 1253 переходи на сайт, середня ціна кліку 0,04 євро, витрачено сумарно 57,23 євро.

 1. Другий місяць роботи реклами

3.1. Пошукова реклама

Залишаємо працювати пошукову рекламу на литовській мові на загальні терміни, а на бюджет вивільнений із англомовної кампанії готуємо та запускаємо пошукову кампанію на комерційні терміни, на окремі назви кормів по смаках. Стратегію націлення орієнтуємо на Конверсії.

Результати кампанії через 30 днів з моменту запуску

Здійснили 2497 покази рекламних оголошень у пошуковій стрічці Google, отримали прямих 1253 переходи на сайт, середня ціна кліку 1,07 євро, витрачено сумарно 377,58 євро, зафіксовано 33 конверсії по середній ціні за конверсію 11, 41 євро.

3.2. Медійно-банерна реклама

Оновлюємо креативи у адаптивних оголошеннях в обох кампаніях, розширюємо список аудиторій по зацікавленнях та добавляємо у аудиторію по ключових словах найбільш ефективни запити із пошукової реклами.

Результати реклами на кінець 2-го місяця показу рекламних банерів:

Display cats:

Display dogs:

Аналізуємо отримані показники по рекламі:

 • у пошуковій рекламі вимикаємо запити або взагалі не приводять цільового трафіку або генерують нерелевантні заходи на сайт, а з конверсійного вхідного трафіку формуємо нову окрему групу оголошень у діючих кампаніях;
 • у медійний кампаніях вимикаєм групи оголошень, аудиторії яких були найменш ефективними і формуємо нові експериментальні аудиторії.
 • аналізуємо дані по демографічних  показниках, по вікових категоріях,  відповідно до них також редагуємо націлення


Висновки та рекомендації

Реклама на іноземні ринки є цікавим є дуже важливим досвідом. Важливо попередньо вивчити ринок, підходи та методики подачі свого продукту конкурентами та колегами. Варто одразу будувати декілька стратегій та ймовірних шляхів розвитку реклами. Постійний  аналіз показників, моніторинг даних дозволить вчасно зловити момент динамічного росту показників ( і відповідно продовжити розвивати цей напрямок) або ж стабільно низького плато чи спад показників ( і тоді - або ж вносити зміни у даний напрямок реклами щоб підняти ефективність, або її зупинити та перенаправити бюджет у інше русло). Основне підібрати оптимальний тип кампанії та ефективних тип аудиторій для націлення.


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом