2021 року Black Friday стартує 26 листопада. Цього дня розпочинаються триденні масштабні розпродажі. Чорна п'ятниця у всьому світі у зв'язку з локдауном не буде так активно представлена в офлайн. Цього року, як і минулого, основні продажі будуть онлайн.
Компанія Google проводила дослідження, за результатами якого близько третини споживачів у США не будуть відвідувати офлайн-точки і віддадуть перевагу онлайн-шопінгу. Відповідно до дослідження Contentsquare 93% споживачів, що пройшли опитування, не збираються купувати товари в офлайн-магазинах.
З самого початку пандемії значно зріс відсоток покупок, здійснених онлайн. Можемо зробити висновок, що цього року ситуація буде аналогічною з 2020 роком. Тому онлайн-магазинам варто заздалегідь підготуватися до дати чорної п'ятниці та напливу покупців.
Що дає брендам чорна п'ятниця
Якщо правильно підготуватися до чорної п'ятниці, вона може дати бренду відмінні результати. Наприклад, деякі компанії у чорну п'ятницю заробляють майже місячний прибуток, збільшують кількість клієнтів, а також підвищують впізнаваність бренду.
Розглянемо докладніше, наскільки зростає навантаження на інтернет-магазини під час чорної п'ятниці:
- у середньому на 60% збільшується трафік на сайтах магазинів;
- збільшується кількість надісланих листів через email-розсилки на 50-55%;
- в залежності від стратегії магазину та попиту на його товари продажі можуть збільшитися на 100-400%.
Етапи підготовки до чорної п'ятниці
Ми виділили основні етапи, які дозволять вам найшвидше і ефективно підготуватися до чорної п'ятниці.
Розробка стратегії знижок
Перед тим, як думати над офферами та просуванням своїх акцій, потрібно зрозуміти свої можливості. Так, рекомендується виконати такі дії:
- проаналізуйте асортимент товарів, які є у наявності;
- оцініть, які з товарів можна продавати за зниженою вартістю;
- визначте, яку знижку у чорну п'ятницю ви встановите на певний продукт.
Проте просто знижка вже не є чимось привабливим. В умовах жорсткої конкуренції потрібно подумати про додаткові вигоди, які ви можете надати клієнтам. Наприклад, до додаткових "плюшок" відноситься додатковий подарунок або безкоштовна доставка.
Лайфхак: подивіться, яким був попит минулого року за допомогою Google Trends. Пропишіть ключові запити, пов'язані з будь-яким товаром. Потім проаналізуйте, який попит цей товар мав минулої чорної п'ятниці.
Підготовка посадкової сторінки
Незважаючи на привабливість реклами на сторонніх ресурсах, увагу варто приділити розробці та оптимізації посадкової сторінки, тобто сайту. Коли користувач відвідує сайт, приймає остаточне рішення про покупку.
Важливо розмістити інформацію про суть Чорної п'ятниці та її умови. Тому потрібно активно працювати над обкладинкою головної сторінки. На ній мають бути зазначені дата та час початку чорної п'ятниці, інформація про те, які у чорну п'ятницю пропонуються знижки, а також відомості про додаткові пропозиції.
Ефективним засобом для інформування користувачів про знижки є розміщення форми передплати розсилки на сторінці сайту. Зібрана база буде корисною не тільки для чорної п'ятниці, а й у решту часу. Через розсилку повідомляють про початок розпродажів і надсилають найвигідніші пропозиції.
Взаємодія з базою клієнтів
Недостатньо просто зробити email-розсилку клієнтам. У час розпродажів кожен бренд робить розсилку і ящики користувачів будуть переповнені. Тому є ймовірність, що ваше повідомлення загубиться з іншими. Краще робити першу розсилку за тиждень до старту розпродажу, а потім незадовго до старту нагадати про найпривабливіші пропозиції.
Важливо зробити анонс розпродажу у соціальних мережах. Якщо пропозиції зацікавлять підписників, вони поділяться ними з друзями, що дасть вам додаткових клієнтів. Пости можна писати в таких форматах, як: пост з подарунком за позначку друга або репост, пост з “зникаючими пропозиціями”, спеціальні знижки для передплатників, пост з гумором/мемами на тему.
Не забувайте про такий ефективний інструмент, як таргетована реклама. За допомогою ретаргетингу можна показувати рекламу лише найцікавішій аудиторії (наприклад, підписникам та тим, хто вже у вас купував). Ретаргетинг потрібно запускати хоч би за тиждень до старту продажів. Під час розпродажу рекомендується "наздоганяти" аудиторію найпривабливішими знижками.
Для анонсу чорної п'ятниці використовують також чат-боти та sms-розсилку. Для залучення більшої кількості людей можна запропонувати своїм клієнтам реферальну програму чи сертифікати.
Залучення нових клієнтів
У чорну п'ятницю можна залучити нову аудиторію та суттєво розширити клієнтську базу. Тому необхідно максимально використовувати цю можливість. Для цього найчастіше запускають контекстну рекламу.
До стандартних ключів у контексті додайте “Чорна п'ятниця + ваш запит”. Просто ключ "Чорна п'ятниця" краще не використовувати, тому що він дуже широкий. Також актуалізуйте оголошення та оффери, додайте нову інформацію про знижки.
Крім того, можете спробувати запустити таргетовану рекламу на холодну аудиторію. Можливо, вона обійдеться дорожче, ніж ретаргетинг, але теж може принести хорошу окупність.
Беріть до уваги контент-маркетинг. Розміщення постів як на власних, а й на сторонніх ресурсах збільшить охоплення. Це чудовий варіант для анонсу знижок. Можна написати корисний пост та додати туди абзац з інформацією про розпродаж.
Ще одним варіантом залучення нових клієнтів є просування знижок через лідерів думок та блогерів. Їм можна запропонувати співробітництво та безкоштовні товари для реклами у своїх акаунтах у соціальних мережах.