Ситуативний маркетинг військового часу: адаптація реклами для служби доставки піци

Як за 2 місяці війни на 30% зменшити ціну за отримання ліда для служби доставки піци

Клієнт: у листопаді 2021 року до нас звернувся клієнт із запитом, що у місті Івано-Франківськ будуть відкривати службу доставки піци нового невідомого бренду. Потрібно налаштувати рекламу на ознайомлення із брендом, підвищення зацікавленості та довіри та налагодження поступового потоку нових замовлень та клієнтів.

Тематика: служба доставка піци 

Завдання від клієнта:  вийти на ринок доставки їжі, заявити про бренд і вийти на аукціони за клієнтів на рівні з уже там активними і надійними конкурентами.

Цілі: запустити ефективну контекстну рекламу, охопити усі можливі рекламні платформи, залучити на сайт цільові аудиторії та забезпечити успішний старт роботи бізнесу та підтримувати його зростання.

Проблематика: напрямок доставки піци є доволі висококонкурентною та активно заповненою нішею. Різноманітні пропозиції, перевірені уже назви компаній із високим рейтом довіри. І новим взагалі невідомим компаніям доволі важко вийти на такий ринок і зайняти своє місце та втриматись.

Період роботи над проектом: Листопад 2021, і досі.

1. Етап. Реклама довоєнного часу

1.1. Аналіз ринку

Початково розпочинаємо підготовку із аналізу активних конкурентів на ринку, оцінки їх ефективності, реклами та пропозицій та акцій, які висвітлюють у рекламі та на сайті. Це важливо для того, щоб мати можливість бути на крок попереду - знаючи попередньо, що пропонує конкурент і чим намагається привернути увагу потенційного замовника, ми маємо можливість продумати свою, не менш цінну, а ще більш привабливу пропозицію.

1.2. Планування розподілення рекламної активності

Вирішуємо запустити наступні рекламні кампанії:

 • Пошукова україномовна кампанія із показом націленим на місто Івано-Франківськ;
 • Брендова реклама (щоб підкріпити цікавість до попередньо запущеної на радіо реклами про нову доставку піци)
 • Реклама під сайти конкурентів;
 • Медійно-банерна реклама орієнтована на брендинг, впізнаваність бренду, підвищення довіри та зацікавленості аудиторії.

1.3. Запуск реклами

Погоджуємо із клієнтами стартові бюджети, виставляємо початкові стратегії призначення ставок (Максимум кліків по основних, і ручні ставки для брендової та реклами під конкурентів). Запускаємо кампанії в роботу, розганяємо та слідкуємо за їх розвитком.

Результати першого місяця роботи реклами:

Найбільш ефективними виявились Пошукова та Медійно-Банерна реклама. Отримало сумарно 1101 конверсію, 513 з яких отримали завдяки пошуковій  рекламі. Середня вартість ціни за конверсію становила 22,21 грн.

1.4. Оптимізація роботи реклами

Починаючи із другого місяця роботи над проектом збільшуємо акцент на пошукову рекламу, сегментуємо групи на високочастотні та конверсійні запити та окремо низькочастотні та не конверсійні. У медійній рекламі раз на 2 тижні замінюємо креативи з новими акціями та пропозиціями. Додатково запускаємо відеорекламу для охоплення додаткової аудиторії на YouTube платформах.

2. Етап. Реклама воєнного часу

Коли розпочалось повномасштабне вторгнення Росії в Україну усі рекламні активності одразу зупинили. На той момент не було відомо коли і як будуть відновлюватись діяльності бізнесу та чи взагалі буде це актуально.

Через місяць, коли Захід України став притулком для багатьох людей із центральних та південно-східних регіонів країни стало зрозумілим, що бізнес повинен працювати, щоб підтримувати економіку. Івано-Франківськ став одним із міст, які активно приймало у себе гостей та максимально сприяло їх комфорту та адаптації.

Наш клієнт вирішив спробувати відновити роботу своєї компанії і запустити тестово, щоб перевірити лояльність та готовність аудиторій.

2.1. Аналіз зміни ситуації на ринку

Ми попередньо провели дослідження ринку, відновлення реклами сфери ресторанного бізнесу та служб доставки їжі. Помічаємо цікаву тенденцію - якщо раніше у місті 75% запитів було виключно українською мовою, то з часу початку війни розподілення змінилось до 60/40 між запитами українською та російською мовами. 

Пояснюємо це тим, що у місті зараз значно збільшилась кількість гостей із центральних регіонів, які звикли розмовляти та шукати у пошукових сервісах російською мовою. Вирішуємо планувати подальші активності реклами з урахуванням цього факту.

2.2. Перезапуск рекламних активностей

Плануємо наступні види рекламних кампаній:

 • Пошукова україномовна кампанія;
 • Пошукова російськомовна кампанія;
 • Брендова реклама;
 • Реклама під конкурентів;
 • Медійно-банерна реклама;
 • Відеореклама;
 • Дискавері реклама
 • добавляємо Локаційну рекламу, орієнтовану на самовивіз.

Збираємо окремо україномовні та окремо російськомовні ключові запити. Розділяємо їх на окремі групи оголошень в окремих кампаніях, і прописуємо під них спеціалізовані текстові оголошення.

У медійно-банерній та відеокампаніях робимо сегментації аудиторій націлення по зацікавленнях, по інтересах, і окремо по ключових словах окремо українською та російською мовами. У банерах та відеороликах робимо акцент на підтримку України та віру у ЗСУ.

2.3. Запуск реклами та перші результати

Запускаємо рекламні активності, орієнтуємось на стратегії призначення ставок Максимум кліків та Максимум конверсій.

Додатково у аудиторії добавляємо людей по змінах у житті (як ті, що нещодавно переїхали, або планують переїзд)

Показники після 1-ого місяця роботи реклами військового часу:

Найбільш успішними по приведенні лідів виявились україномовна, російськомовна та брендова кампанії. Вдалось досягнути середньої по усіх кампаніях ціни за конверсію 17, 25 грн.

Аналізуємо показники по кожній кампанії окремо, вимикаємо низькоефективні чи дорогоконверсійні аудиторії, замінюємо новими експериментальними.

Оновлюємо креативи, замінюємо тексти оголошень і продовжуємо подальшу роботу із рекламою по доставці піци.

Висновки та рекомендації

Бізнес повинен працювати навіть у такий непростий як військовий час. Перш ніж планувати будь-які рекламні активності, варто попередньо проаналізувати ринок, тенденції ринку та настрої аудиторії. Варто врахувати усі додаткові фактори та УТП конкурентів. У випадку реклами для служби доставки піци для нас допоміжним виявився момент врахування мовного фактору та патріотичних настроїв населення щодо підтримки України.

Аналізуємо отриману картку аудиторії, згідно неї формуємо новий портрет клієнта, і вносимо його у наступний етап оптимізації кампаній.

Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом