Реклама у воєнний час. Вагомі переваги для того, щоб рекламуватися саме зараз

58% громадян, які працювали до війни, станом на квітень вже працюють. Понад тисяча підприємств передислокували в більш спокійні області. Практично весь Захід України продовжує роботу та сплачує податки. Проте бізнес відноситься з осторогою до реклами під час війни, відповідно не може повноцінно продавати і розвиватися.

Таргетована реклама у соцмережах аж ніяк не стала дорожчою. Люди продовжують купляти, користуватися послугами і цікавитися. У деяких нішах таргетинг став, навпаки, дешевшим, ніж до війни. Адже попит є, а конкуренції немає.  Ринок інтернет-реклами спустів: відійшли російські компанії, чимало бізнесу все ще на паузі через склади та робочу силу в гарячих точках. 

Тому ми рекомендуємо у воєнний час активно використовувати можливості реклами, розвивати бізнес та сплачувати податки для відновлення економіки країни. 

Якою має бути реклама та як рекламуватися у період війни?

Немає такого бізнесу, якому зараз недоречно запускати рекламу, за винятком усього  російського. 

Будьте обережними з меседжем реклами і точкою комунікації. Не варто спекулювати на війні, це викличе лише негатив. 

В першій половині березня, коли бізнес тільки пробував запускати рекламу, у більшості оголошень була згадка про війну та підтримку українців. Проте в таких кампаніях є тонка грань, яку не можна переступити. 

Зараз, коли ринок на Заході України потрохи оговтується і переходить на повноцінну роботу, чимало бізнесу відмовляється від згадки про війну, щоб “не бити у болюче місце”. Така реклама теж має місце, проте проаналізуйте гео цільової аудиторії. Краще запускати її на західні області, де більш спокійна ситуація. Погодьтеся, недоречно людям, які живуть у страху, показувати рекламу одягу без спеціального меседжу. 

Актуальні пропозиції, в яких частина прибутку йде на ЗСУ (звісно, якщо кошти дійсно перераховуються). Щоб уникнути сумнівів серед покупців, ми рекомендуємо публікувати підтвердження доброчинності у соцмережах - квитанції тощо. 

Для тих, хто працює в IT або digital-маркетингу, зараз чудова можливість “перехопити” іноземних клієнтів у російських компаній. Спробуйте різні соцмережі: LinkedIn, Facebook, Instagram, TikTok. Для B2B-пропозицій рекомендуємо обов'язково спробувати LinkedIn. 

Чого робити не варто?

Не спекулюйте на цінах, адже це клеймо на репутації компанії на довгі роки. Не грайте в знижки 90%, щоб не викликати сумніви в якості пропозиції або асоціації “потопаючої компанії”. 

Краще зробіть програму лояльності для переселенців з гарячих точок або родинам захисників - це більша підтримка українцям, аніж на кожному кроці кричати “все для ЗСУ” і нічим цю інформацію не підтверджувати. І пам’ятайте, головне - те, що ви вкладаєте у зміст реклами. 

У Panem Digital Agency ми аналізуємо ваш бізнес, нішу та пропозиції конкурентів, тому допоможемо ефективно та етично рекламуватися у час війни, щоб ваша компанія розвивалася, підтримувала своїх працівників та економіку країни. Залишайте заявку на безкоштовну консультацію! 

Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом