Знайти готових до покупки користувачів можна у найближчих конкурентів. Залишається лише грамотно забрати покупців, щоб не потрапити під санкції рекламних систем та обійтися без звинувачень власне цих же ж конкурентів Як це зробити в кампаніях різного типу – читайте далі.
1. Реклама у пошуку по брендових запитах конкурента
Суть у тому, що у рекламній кампанії використовуються ключові слова, які містять назву бренду конкурента.
Які завдання вирішує націлення на бренди конкурентів?
Реклама під бренди конкурентів – це коли ваші оголошення показуються за ключовими словами, які частково чи повністю містять назви брендів ваших конкурентів та їхні брендові запити.
Є як мінімум 4 причини, через які варто протестувати рекламу за брендовими запитами конкурентів. Ось вони:
1.1. Таргетинг на гарячу аудиторію. Якщо користувач шукає назву певного бренду, це часто свідчить про високу зацікавленість у продукті або послузі, яку надає конкурент. Отже, ваша пропозиція може зацікавити користувача (якщо буде привабливою та релевантною), а ви зможете отримати гарячий лід.
1.2. Залучення трафіку до нової компанії (стартапу). Якщо ви тільки виходите на ринок і ще не напрацювали впізнаваності свого бренду, реклама за брендовими запитами сильних та відомих на ринку конкурентів може бути непоганою нагодою заявити про себе.
1.3. Розширення охоплення для тонкої ніші. Наприклад, ви просуваєте специфічну послугу і вже охопили усю можливу семантику, якої й так небагато. Запустіть рекламу за запитами зі згадкою конкурента та отримайте додаткове охоплення. Зверніть увагу: прийом може не спрацювати, якщо конкуренти маловідомі та мають невеликий брендовий трафік.
1.4. Підвищення впізнаваності вашого продукту та бренду. Більшість користувачів, які побачать ваше оголошення, не перейдуть по ньому. Але частина користувачів запам'ятає назву вашої компанії (особливо, якщо бачитиме рекламу кілька разів) і при повторних дотиках буде більш схильна до переходу на сайт і взаємодії.
До речі, хороша тактика – покази на запити типу «бренд конкурента + відгуки». Так ви зможете захопити перші позиції у видачі, обійшовши сайти-відгуки та агрегатори.
2. Реклама в мережі по геолокації конкурента
Якщо у вас локальний бізнес (кафе, салон краси, фітнес-клуб, магазин одягу), ви, напевно, таргетуєтеся на користувачів за їх місцезнаходженням. Але є ще один варіант, який дозволить розширити охоплення цільової аудиторії — націлення на місце розташування конкурента.
Розглянемо з прикладу, як це виглядає
Кафе «Lux cafe » хоче залучити цільову аудиторію кафе-конкурентів, розташованого в в тому ж місті. Для цього ми запускає медійну рекламу в Google з націленням з геолокації конкурента.
Створюємо сегмент аудиторії. Для цього задаємо місце розташування конкурента та радіус охоплення розташування. Наша мета — показати рекламу людям, які мешкають поблизу або працюють неподалік клубу конкурента. Тому ми обрали тип геолокації “Радіус навколо”
У пункті «Як аудиторія пов'язана з місцем розташування» вибираємо умову “Тимчасово або постійно перебуває у цільових регіонах”.
3. Таргетинг на особливі аудиторії по намірах у мережах
У медійних кампаніях Google Ads можна відбити частину трафіку у конкурентів. Для цього при настроюванні аудиторії за намірами необхідно таргетуватися на домени конкурентів та ключові фрази, якими вони показують свою рекламу. В результаті оголошення показуватимуться людям, які шукають схожий товар та відвідували сайти ваших конкурентів.
Покажемо на прикладі, як таргетуватися на особливі аудиторії щодо намірів у мережах.
Припустимо, один із сайтів автосалонів хоче запустити медійну кампанію в Google Ads. Мета - відвести гарячу аудиторію в інших салонів, які також продають автомобілі цієї марки.
Створюємо нову кампанію у Google Ads. Тип кампанії - КМС.
На етапі створення групи оголошень у розділі «Аудиторії» переходимо у вкладку «Огляд» та натискаємо на пункт «Ваші особливі аудиторії»:
Проведемо налаштування аудиторій:
Називаємо особливу аудиторію. Даємо аудиторії зрозумілу назву, що асоціюється з нашою компанією.
Активуємо націлення за ключовими фразами. Вибираємо пункт «Користувачі з будь-яким із цих інтересів чи купівельних намірів». Це дозволить таргетуватися за ключовими словами клієнтів, які активно шукають піцу.
Налаштовуємо націлення на домени конкурентів. Внизу в налаштуваннях особливої аудиторії вибираємо пункт "Користувачі, які переглядають сайти певних типів". Вносимо домени конкурентів, щоб їхня аудиторія побачила наші оголошення.
4. Кампанія Discovery з націленням на домени конкурентів
Таргетинг на домени конкурентів доступний не тільки при запуску медійної кампанії в Google Ads, але й запуску реклами в Gmail і Discovery.
Розглянемо з прикладу, як це.
Львівська фотостудія має намір запустити кампанію Discovery. Мета — показувати рекламу в Gmail та YouTube, а також забрати у конкурентів потенційних клієнтів, які планують орендувати фотостудію. Для цього компанія таргетуватиметься на домени конкурентів та ключові слова, за якими користувачі можуть шукати такі послуги.
Умови налаштування:
- обрані основні фотостудії, які є конкурентами. Це необхідно для націлення на їх домени
- підбір ключових слів, які могли попередньо задавати у гугл пошуку клієнти.
Створюємо особливу аудиторію. Вибираємо «Користувачі з будь-яким із цих інтересів або купівельних намірів» та задаємо ключові слова з націленням на наших конкурентів. Потім вибираємо розділ «Користувачі, які переглядають сайти, схожі на ці» та задаємо домени конкурентів:
5. Таргетинг на ключові слова конкурентів
Це один із законних способів забрати гарячу аудиторію у конкуруючої компанії. Використайте доступний вам сервіс для аналізу сайтів конкурентів( https://www.spyfu.com/, https://online.seranking.com/)
Вигружайте активі ключові запити, порівнюйте які у вас є, а яких немає, і варто спробувати, сформуйте під них тестову експериментальну кампанію:
6. Discovery-Remarketing - темний Джокер у грі проти конкурентів
Один із дієвих, ефективних та хитрих напрямків. Дозволяє націлюватись на аудиторії конкурентів із подвійним ударом.
Розкажемо на прикладі сайту який постачає болти, метизи та гайки.
Постріл 1. Запускаємо пошукову рекламу під брендові запити конкурентів.
Далі збираємо усіх відвідувачів по рекламі у окрему аудиторію
Постріл 2. Налаштовуємо кампанію Дискавері, підключаємо зібрану аудиторію по конкурентах, створюємо цікаві та продаючі креативи, запускаємо в роботу, рахуємо конверсії та отриманих лідів:
Усі із цих 6 варіантів є дієвими, ефективними та цікавими. Варто пробувати, експериментувати та підбирати який із них для вас буде найбільш результативним.
І хай прибуде із вами сила Google