12 розширень Google Chrome, які спрощують роботу контекстологам

Один із способів автоматизувати роботу PPC-фахівця - встановити розширення для браузера. Сьогодні у блозі від Panem розказуємо про найбільш популярні розширення для Google Chrome. Багато з них також доступні для Mozilla і Opera.

1. GTM Variable Builder 

Інструмент, що дозволяє швидко знайти селектор елемента в коді сайту. Наприклад, для налаштування відстеження кліку через одну з таких кнопок з однаковою назвою класу необхідно відстежити клік по конкретній рекламу. Для цього і потрібен унікальний селектор. Перейдіть на потрібний сайт після встановлення розширення. Відкрийте панель розробника і перейдіть на вкладку Console. Виділіть потрібний об'єкт і натисніть на іконку розширення. Отримані дані можна застосовувати для подальшої настройки цілей.

Ціна: безкоштовно. Мова: English.

2. Sow Title Tag

Плагін дозволяє побачити повний title сторінки. Це особливо важливо при роботі з динамічними пошуковими оголошеннями в Google Ads. Щоб швидко перевірити title за допомогою розширення, не потрібно не лізти в панель розробника або код сторінки: повний заголовок відображається внизу вкладки.

Ціна: безкоштовно. Мова: English.

3. Linkclump

За допомогою розширення можна відкрити всі або тільки виділені посилання органічної видачі. Для цього достатньо натиснути клавішу Z і ліву кнопку миші. Посилання можуть бути відкриті в нових вкладках, в новому вікні, скопійовані в буфер обміну або збережені в закладки. Можна налаштувати декілька дій. Посилання можна фільтрувати: виключати / включати мають певні слова.

Ціна: безкоштовно. Мова: English.

4. Wappalyzer

Розширення показує веб-сервери, системи управління контентом, теги, платформи електронної комерції, CMS, мову програмування, аналітичні інструменти, які використовуються на сайті конкурента. Всі технології представлені тут. Для того щоб отримати інформацію, досить клікнути по іконці розширення.

5. Analytics Pros dataLayer Inspector+

За допомогою цього розширення можна встановити контейнер GTM на сайт без доступу до коду сайту. Це може бути корисно для попереднього налаштування відстеження подій і установки кодів на сайт, а також для проведення тестів з GTM без змін в GTM робочого проекту, настройки подій в Analytics і в інших випадках.

6. Tag Assistant Legacy

Це розширення дозволить переконатися, що різні теги Google, включаючи Google Analytics, Google Tag Manager, тег конверсій Ads і багато інших, коректно встановлені на вашій сторінці.

Після встановлення плагіну з'явиться значок, за яким можна визначити статус тега на сторінці. Значок змінює колір і показує різні числа в залежності від стану виявлених тегів. Наприклад, червоний індикатор з цифрою 1 говорить про те, що знайдений 1 тег з критичними помилками, а жовтий - що знайдений тег з невеликими проблемами реалізації.

Щоб отримати інформацію про тезі, клікніть на значок. Ви побачите, скільки тегів і помилок знайдено, посилання на актуальний довідковий документ, який допоможе вирішити проблему. Також Tag Assistant підкаже, що і як можна поліпшити. Наприклад, якщо у вас встановлений застарілий тег Google Analytics, плагін може запропонувати встановити більш новий.

7. Facebook Pixel Helper

Плагін дозволяє дізнатися, наскільки правильно працює піксель Facebook: чи встановлений він на сайт, які події відстежує, чи є помилки. Facebook Pixel Helper дає рекомендації для підвищення ефективності пікселя. Наприклад, він може порадити:

 

  • розміщувати на кожній сторінці не більше одного події конверсії, якщо тільки додаткове подія конверсії не спрацьовує при здійсненні клієнтом певної дії (наприклад, натискання кнопки). Так поліпшується оптимізація і відстеження подій;
  • використовувати відстеження. Ця помилка говорить про те, що відстеження Facebook вимкнено і є ризик пропустити проблему в роботі пікселя. Для включення відстеження потрібно перейти до налаштувань Facebook. Також може знадобитися оновити установки пристрою;
  • реєструвати дії, що виконуються на вашому сайті. Щоб відстежувати важливі дії, потрібно розмістити в заголовку сайту базовий код пікселя Facebook. Якщо він розміщений дуже низько, можуть відслідковуватися не всі дії клієнтів, які відбулися до того, як піксель спрацював.

Після встановлення плагіну поруч з адресним рядком ви побачите невеликий значок. Натисніть на нього після переходу на свій сайт. У спливаючому вікні буде інформація про знайдені пікселях і їх завантаженні.

8. Analytics UTM Builder

Являє собою компоновщик URL. З його допомогою можна швидко додати у посилання UTM-мітки і повністю відстежувати ефективність кампаній в Google Analytics.

9. Keyword Wrapper

Плагін дозволяє автоматично проставляти спеціальні символи (квадратні дужки, лапки і плюси), щоб отримати параметри відповідності ключових слів. Додайте ключові слова в вікно Keyword Wrapper і відзначте потрібний тип відповідності. Після ваших дій ключові будуть укладені в спеціальні символи.

10. PPC NegativeKeywords

Плагін призначений для збору мінус-слів в облікових записах Analytics, Ads, Bing Ads, Serpstat та інших. Розширення прискорює аналіз пошукових запитів і їх додавання в якості мінус-слів. Також інструмент дозволяє автоматично редагувати ключі. У список робочого вікна розширення можна додавати слова. Потім потрібно скопіювати список і завантажити його в якості списку мінус-слів.

11. SimilarWeb

За допомогою розширення ви можете отримати:

  • загальну інформацію по трафіку з мобільних пристроїв і комп'ютерів за 6 місяців, кількість візитів за цей період і усереднену тривалість відвідувань, кількість переглянутих сторінок і показник відмов;
  • статистику відвідувань країнами в процентному співвідношенні і в графічному вигляді (вказані регіони на карті світу);
  • джерела трафіку (переходи з соцмереж, пошуку, з сайтів, прямі заходи і т. д.) у вигляді діаграм;
  • детальну інформацію по сайтам, з яких приходили користувачі і на які йшли;
  • інформацію по пошукового трафіку із зазначенням процентного співвідношення, сплаченого і органічного пошуку, а також ключових фраз, за ​​якими прийшли користувачі;
  • статистику по відвідувачах з соцмереж;
  • інтереси користувачів, які прийшли на аналізований ресурс, і адреси сайтів, які також були цікаві відвідувачам.

Якщо ви не знаєте своїх конкурентів, можна скористатися відповідною опцією SimilarWeb.

12. SimilarTech Prospecting

Це розширення також дозволяє швидко проаналізувати діяльність сайту конкурента. Ви зможете отримати інформацію про трафік, компанії, список технологій, який використовує сайт, і докладну статистику по кожній. Для роботи розширення досить відкрити в браузері потрібну сторінку.

Це далеко не всі корисні розширення. Ми розповіли лише про деякі з них. Технології вдосконалюються, з'являються нові інструменти автоматизації. Вони допомагають економити час і заробляти більше.

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом