Як продати нерухомість: 10 порад по налаштуванню ефективної контекстної реклами

Як рекламувати сайт забудовника або агентства нерухомості, щоб отримати максимальну віддачу. На фоні зниження процентних ставок і зняття карантинних обмежень нерухомість стала більш привабливою для інвесторів. За 9 місяців 2021 року обсяг інвестицій в нерухомість побив всі рекорди і склав 265 млрд гривень. Це на 37% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Рекламні бюджети забудовників і агентств нерухомості моментально реагують на зміни ринкової ситуації. Зростання пропозицій та інвестицій призводить до зростання витрат на рекламу. При цьому, згідно з дослідженням AdIndex, контекстна реклама є найпопулярнішим платним каналом залучення клієнтів в сфері нерухомості: на неї припадає понад 35% рекламних витрат.

У цій статті ми пропонуємо 10 рекомендацій які допоможуть Вам максимально ефективно налаштувати рекламу під нерухомість та націлити та зацікавлену аудиторію

 1. Хто, де і як рекламується: проаналізуйте ваших конкурентів у Google

Перш ніж налаштовувати рекламну кампанію, варто проаналізувати рекламні стратегії конкурентів. У розробці власної стратегії корисна така інформація:

 • обсяг платного трафіку з контекстної реклами;
 • частка платного трафіку в загальному трафіку;
 • пріоритетні рекламні канали;
 • ключові слова, на які таргетір конкуренти;
 • тексти оголошень;
 • регіони, в яких показують рекламу конкуренти.

Ця інформація потрібна, щоб оцінити масштаб рекламної активності конкурентів, територіальне охоплення, приблизний бюджет і виявити ключові УТП.

Аналіз конкурентів в контекстній рекламі неможливо провести вручну. Максимум, що вдасться зробити, так це подивитися по конкретним ключовим словом оголошення в пошуковій видачі в заданому регіоні. Ми у Panem рекомендуємо для цього використовувати сервіс https://online.seranking.com/

Також цей сервіс допомагає переглянути найбільш ефективні ключові слова та тексти оголошень, які використовують конкуренти, і це може нам сприяти у побудові власного міцного семантичного ядра та створенні УТП для клієнта.

 1. Зберіть і структуризуйте семантику з урахуванням особливостей сфери нерухомості

Вибір ключових слів, на які ви будете таргетуватись буде залежати від специфіки вашої діяльності.

Наприклад, якщо мова йде про рекламу конкретного ЖК, тут все досить просто: використовуєте брендовані запити + запити, пов'язані з продуктом (типи нерухомості, район, клас житла і т. П.). Якщо ж рекламується агентство нерухомості, портал, великий забудовник з об'єктами різного типу, що знаходяться в різних районах, тут семантика буде більш широкою.

Для сфери нерухомості при підборі ключових слів варто орієнтуватися на такі пошукові формати:

 • тип послуги: продаж, оренда, обмін;
 • тип будинку: цегла, панель, моноліт, газобетон і т. п .;
 • клас нерухомості: економ, бізнес, комфорт, люкс, еліт і т. п .;
 • розташування: місто, район, метро, ​​вулиця, пам'ятка і т. п .;
 • додаткові опції: паркінг, парк, річка, ліфт, поверховість і т. п .;
 • кількість кімнат: однокімнатні, студії, двокімнатні і т. п .;
 • назва ЖК, забудовника, агентства: відгуки, хід будівництва і т. п .;
 • тип нерухомості: новобуд, вторинка, від забудовника;
 • тип приміщень: планування, площа, висота стелі і т. п.

Зберіть попередньо максимально доступну семантику по ключових запитах. щоб розуміти загальну картину пошукової дороги клієнта:

Опісля, отриману семантику прочистіть від неефективних, нецільових та зайвих запитів, і залиште лише кістяк, з якого буде формуватись початково пошукова кампанія.

Врахуйте частотність та середню ціну кліку.

 1. Гіперлокальний таргетинг: залучайте клієнтів точково

Під гіпрелокальним розуміється таргетингом на користувачів, які знаходяться в певний момент часу на дуже обмеженій ділянці (або регулярно його відвідують), аж до конкретного будинку або навіть приміщення.

В Google Ads можливості для гіперлокального таргетингу обмежені: мінімально ви можете охопити аудиторію в межах кола з радіусом 500 м. В умовах щільної міської забудови такий радіус не дозволить націлитися, скажімо, тільки на відвідувачів конкретного будинку. Проте можна націлюватись на локацію навколо неї.

Ось кілька ідей для використання «Полігонів» для реклами в сфері нерухомості:

 1. Таргетинг на офіси продажів ваших конкурентів. Так ви точково отримаєте доступ до гарячої аудиторії, яка прямо зараз займається активним пошуком нерухомості;
 2. Якщо ви продаєте нерухомість бізнес- і еліт-класу, таргетуйтесь на заклади, які приваблюють аудиторію з відповідними доходами: елітні заміські клуби, яхт-клуби, гольф-клуби, дорогі ресторани і т. П .;
 3. Таргет на територію перед білбордами з вашою рекламою. Таким чином, ви будете залучати користувачів, які з високою ймовірністю бачили вашу офлайн-рекламу.

 

 1. Виділіться на фоні конкурентів: зробіть унікальний оффер

Більшість оголошень в сфері нерухомості досить шаблонні: пропонується конкретний об'єкт, ЖК або послуги з продажу / оренди нерухомості. У зв'язку з цим є сенс попрацювати над оригінальними УТП, які дозволять вам виділитися на загальному фоні.

Добавте у заголовки оголошень обмеження пропозиції, про вичерпання квартир.

Ось ще один варіант залучення уваги - інформування про підвищення цін з певної дати:

Створити унікальні оголошення в сфері нерухомості непросто, але можливо. Тестируйте різні варіанти і знаходите найбільш вигідні.

 1. При обмеженому бюджеті - фокус на рекламу в мережах

Реклама в мережах відрізняється більш низькою конверсією, ніж реклама на пошуку. Але треба розуміти, що сфера нерухомості дуже конкурентна, на ринку працюють забудовники з величезними рекламними бюджетами. Для виходу в топ у платній видачі, де максимальні CTR і конверсія, доведеться підвищувати ставку. При обмеженому бюджеті чи вдасться отримати досить кліків для досягнення цільового обсягу конверсій - питання.

Виходом може стати реклама в соцмережах. Кліки тут коштують дешевше, а за рахунок точного таргетингу і добре опрацьованих креативів і лендінгу можна підвищити CTR і конверсійність трафіку.

Якщо ж ви все-таки вирішили рекламуватися в пошуку, обмежте максимальну ставку. Це дозволить вам не спалювати бюджет при перегріванні аукціону.

 1. Завжди повертайте користувачів за допомогою ретаргетингу

Ретаргетинг - універсальна техніка, яка підходить для більшості ніш. Особливо добре ретаргетинг працює в сферах з тривалим циклом прийняття рішення. Саме такою сферою є нерухомість: користувачі довго вивчають варіанти, перш ніж роблять вибір. Багато хто після першого відвідування вашого сайту підуть, не залишивши заявки. Ваше завдання - нагадати їм про себе і повернути їх. Тут як раз і допоможе ремаркетинг.

Наприклад, в Google Ads для сфери нерухомості підходять такі види ремаркетингу:

 • медійний. Користувачі бачать заздалегідь підготовлені вами оголошення за умови, що вони потрапили в аудиторію ремаркетингу (наприклад, зробили певну послідовність дій на сайті, переглянули певні сторінки і т. д.);
 • динамічний. Цей варіант підходить для тих, хто переглядав конкретні об'єкти: квартири, приміщення, будинки і т. д. Оголошення формуються автоматично з урахуванням переглянутих об'єктів.
 1. Розширюйте охоплення: рекламуйтесь під бренди інших забудовників і ЖК

Цей підхід працює для реклами забудовників і ЖК, які територіально знаходяться неподалік від забудовника або ЖК, на бренд яких таргетуються. Крім того, важливо цілитись на тих, хто продає нерухомість в аналогічному з вами ціновому діапазоні.

Перевага рекламування пфл бренди конкурентів:

 • ви гарантовано отримуєте вихід на «гарячу» аудиторію, яка вибирає нерухомість;
 • ви підвищуєте впізнаваність власного бренду, особливо якщо таргетіруетесь на широко відомі компанії.

Рекламуючись  під бренди конкурентів, пам'ятайте про декілька правилах:

 • рекламними системами заборонено вказувати назви зареєстрованих торгових марок в оголошеннях рекламодавців, яким ці марки не належать;
 • в оголошеннях не можна вказувати інформацію, яка порочить репутацію тих, на кого таргетуєтесь.

Якщо ви порушите ці правила, на вас можуть подати скаргу. В результаті ваші оголошення можуть заблокувати (або навіть заблокувати аккаунт).

 1. Рекламуйтесь на ключові слова близькі тематиці нерухомості

Це ще один спосіб розширити охоплення: знайти користувачів, які планують придбати нерухомість, можна не тільки за прямими запитами, але і за запитами, які прямо не пов'язані з купівлею / орендою нерухомості, але мають на увазі це.

Найбільш очевидний варіант - запити, пов'язані з іпотекою. Якщо користувач цікавиться іпотечним кредитуванням, швидше за все, він розглядає можливість покупки квартири.

Наступний пласт суміжних запитів пов'язаний з оформленням угод з нерухомістю. Якщо користувач вводить подібні запити, цілком можливо, він все ще шукає квартиру і заздалегідь дізнається ціни на супутні послуги.

Також це можуть бути запити, пов'язані з переїздом. Але в цьому випадку потрібно розуміти, що користувач, швидше за все, вже підібрав варіант квартири. Разом з тим він може дізнаватися заздалегідь ціни, ще на етапі пошуку квартири. Тому забудовники і агентства нерухомості все ж іноді таргетір на такі ключові слова.

 1. Зробіть ваші оголошення помітнішою: додайте розширення

Розширення корисні з двох причин: з одного боку, вони дозволяють додати більше інформації в оголошення і зробити його помітніше, з іншого боку, вони покращують якість оголошення, підвищуючи його рейтинг у видачі без необхідності збільшувати ставку.

Якщо ви запускаєте рекламу в Google, то для сфери нерухомості корисні будуть такі розширення:


1.Швидкі посилання на сайт. За ним можна вести в прайс-лист, контакти, форму замовлення, на інтерактивну карту, умови іпотеки, новини і т. П. До швидким посиланнях варто додати опису: в цьому випадку ваше оголошення може виводитися в розширеному відео. Ось приклад швидких посилань з описами в оголошенні забудовника:

 1. Уточнення. Тут ви можете вказати ключові переваги вашої компанії: особливості розташування, планувань, проекту, наявність знижок, іпотечних програм і т. д .;
 2. Номер телефону, по якому можна одразу зателефонувати у відділ продажу, щоб дізнатись деталі

4.Промоакція. Знижка чи пропозиція на яку можна звернути додаткову увагу.

 1. Не обмежуйтеся контекстною рекламою: тестируйте інші канали

Контекстна реклама - це лише частина каналів залучення клієнтів в сфері нерухомості. Для розуміння того, які канали найбільш ефективні в вашому випадку, варто тестувати різні варіанти, серед яких:

 • таргетована реклама: Facebook / Instagram, TikTok;
 • тематичні агрегатори і каталоги;
 • геолокаційні сервіси;
 • зовнішня реклама. Нерухомість - одна зі сфер, для яких зовнішня реклама добре працює.

Експериментуйте, шукайте нові стратегії, пропонуйте цінне УТП та вибирайте правильну аудиторію.

Інші наші статті


Замовити консультацію
Дякуємо за ваше звернення. Наші менеджери звяжуться з вами найближчим часом