2015 був захоплюючим для SEO-індустрії. Ми стали свідками розвитку локального пошуку, виходу нового алгоритму для оптимізації сайтів під мобільні пристрої (Mobilegeddon) і алгоритму для обчислення якості контенту, а також ще десятка дрібних, але не менш значимих оновлень від Google. Тепер всі з нетерпінням чекають 2016 року, адже він повинен бути не менш багатим на події.

Багато SEO-фахівців прогнозують такі зміни в світі пошукової оптимізації:

  1. Рентабельність відео-контенту для брендів і B2C-бізнесу стане вищою, ніж у текстового. Сьогодні практично всі – навіть ті, хто каже, що секрет успіху криється в різноманітності – вважають текстовий контент”стандартом” і не відходять від нього вбік ані на крок. Дійсно, тексти є ядром контенту для більшості брендів, у той час як зображення, інфографіка та відео слугують лише додатковими елементами. У 2016 році з виходом нових технологій відео може витіснити текстовий контент у плані ефективності, рентабельності та взаємодії з користувачами. Все це відбудеться у зв’язку з шаленою популярністю таких додатків, як Vine, Periscope, Snapchat та інших продуктів, пов’язаних із відео. Величезну роль у даному процесі може зіграти і Google, команда якого працює над впровадженням відео-реклами на сторінки з результатами пошуку. B2C-бренди (бренди, що працюють за моделлю “бізнес для покупця”) без регулярних оновлень відео-контенту незабаром можуть почати відставати. У B2B-брендів (брендів, що працюють за моделлю “бізнес для бізнесу”) поки що є час на перехід до нових трендів в SEO – остаточно впровадити відео в свій контент їм необхідно буде до 2019 року.
  2. Оптимізація і просування сайтів длямобільних пристроїв стане ще важливішим, ніж оптимізація для ПК. В останні кілька років персональний комп’ютер вважався стандартом для всіх процесів, що відбуваються в SEO, однак розвиток мобільних технологій почав диктувати свої умови. На початку цього року, вперше в історії, кількість запитів, виконаних з телефонів і планшетів, перевершила кількість запитів із ПК. Після виходу алгоритму, якому користувачі дали назву ‘Mobilegeddon’, Google оголосили всьому світу про те, що положення мобільного і ПК-трафіку зрівнялося, і експерти вважають, що в найближчі 5 років ситуація зміниться на користь мобільних пристроїв. Вже зараз Google повідомляють про те, що створення сайту виключно для ПК є марним.
  3. Цифрові помічники змінять наше уявлення про пошукові запити. Сучасні пошукові системи отримують все більше і більше запитів від так званих цифрових помічників, які формують новий шар в складній структурі пошуку. Siri, Cortana, Google Now – адже вам не з чуток знайомі ці назви? Голосові запити значно відрізняються від текстових,а значить, надають абсолютно різні результати пошуку. Варто зауважити, що цей тренд може бути на руку тим сторінкам, в яких є певний розмовний контент – текст, написаний простими і повсякденними словами.
  4. Агрегатори контенту знизять значимість новинних сайтів. В даний час Twitter експериментують з новою функцією під назвою “Моменти” – єдиним каналом для постів, зображень і відео з цієї соціальної мережі про якісь цікаві події або новини. У певному сенсі, одні користувачі зможуть стати творцями контенту, а інші отримаютьможливість отримувати всі новини з перших рук. Зрозуміло, що Twitter не єдині, хто тестує подібний проект, оскільки алгоритми, що здатні створювати зведення новин із вже існуючих даних, стають все більш популярними. Таким чином, в 2016 році значення новинної статті як самостійного елементу зменшиться.
  5. Контент із соціальних мереж буде індексуватися все більше. Всім відомо, що Google вже уклав важливі угоди з Facebook і Twitter – спробуйте пошукати якісь новинні повідомлення в пошуковій системі, і ви обов’язково натрапите на пару-трійку твітів серед інших результатів пошуку. У 2016 році Google візьме в оборот контент із багатьох інших платформ, тому роль постів із соціальних мереж матиме величезну цінність для ранжування. Фактично, з часом вони почнуть прирівнюватися до звичайних веб-сторінок.
  6. Роль “глибоких” посилань у додатках підвищиться. Google вже давно індексує контент із додатків, оскільки передбачає, що в майбутньому додатки стануть більш популярними і функціональними, ніж сайти. У 2016 році “глибокі” посилання на додатки (тобто посилання, що вказують на певну сторінку або розділ певного додатку) будуть не менш важливими, ніж їх мережеві “побратими”. Відповідно, оптимізація додатків також стане надзвичайно важливою. Якщо ваша компанія вже давно виросла з малого бізнесу, але ви все ще не розробили для неї додаток, зробіть це! Зараз саме час. Як мінімум, зробіть все можливе, щоб назва вашої організації фігурувала в списках усіх можливих додатків.
  7. Локальний пошук стане ще більш локальним. Ми вже робили цей прогноз в минулому році, але це явище перейде в розряд трендів саме в 2016. З появою таких пристроїв як Apple Watch, а також розвитком індексування локальних об’єктів в Google, ця сфера пошуку має всі шанси стати більш самостійною . І якщо зараз потрібну ваморганізацію можна знайти за певним містом чи регіоном, то цілком можливо, що в майбутньому році основою для ранжування стане певний район абоперетин вулиць.

 

Всі вище перелічені тренди можуть або перевернути наші уявлення про SEO-просування сайту в 2016 році,  або тільки запустити цей процес. Пошукова оптимізація ніколи не стоїть на місці, вона постійно розвивається, і часто всупереч всім припущенням і прогнозам. Незважаючи на це, ми впевнені, що 2016 буде дуже цікавим для пошукових маркетологів, і ми з нетерпінням чекаємо його початку.

 

Tags :